Naga MarketsOprócz walorów z jenem, Justin Bennett nie analizuje zbyt często par krzyżowych. Akcja cenowa potrafi być na nich ciężka w identyfikacji, a spready niekorzystne dla traderów utrzymujących pozycje w dłuższym okresie czasu.

Tym razem jednak popularny amerykański trader dostrzega ciekawy układ na tygodniowym wykresie EUR/NZD, gdzie potencjalny zysk jest warty ryzyka. Zeszłotygodniowe osunięcie o 300 pipsów utworzyło formację niedźwiedziego objęcia (objęcia bessy) pod lokalnym oporem:

EUR/NZD W1

Opór 1.5447 blokuje wzrosty od kilku tygodni i ponownie był nieskutecznie testowany. Dwuświecowa formacja objęcia może sugerować, że powrócimy do średnioterminowego trendu spadkowego obserwowanego od połowy 2015 roku.

W tym celu warto poszukać jednak potwierdzenia na wykresie D1. Zdaniem Justina Bennetta kluczowy wydaje się tutaj poziom 1.5210 – jego pokonanie otworzy drogę w kierunku okrągłego wsparcia 1.5000.

Chociaż poziom został pokonany pod koniec zeszłego tygodnia, to dzisiaj byki były w stanie mocniej od niego odbić. Warto obserwować rozwój sytuacji i przy ewentualnym zejściu pod wspomniany obszar szukać okazji sprzedażowych. Alternatywnie powrót do 1.5547 również będzie okazją do zagrywania shorta:

EUR/NZD D1 – wtorkowa akcja cenowa jak na razie neguje wczorajszego pin bara


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here