Naga MarketsZapoznaj się z dokładnym opisem strategii Justina Bennetta oraz tłumaczeniami materiałów edukacyjnych, które znajdziesz na Comparic.pl.

Od miesięcy, euro notuje rajd wzrostowy w stosunku do funta szterlinga. Patrząc na ruch rozpoczęty w połowie listopada 2015 roku, wspólna waluta zyskała niemal 1000 pipsów vs GBP. Wyczyn jest o tyle imponujący, że średni zakres dziennych świec na EUR/GBP to zazwyczaj mniej niż 100 pipsów.

Zarób 30% w 30 dni i odbierz iPhone’a 6s. Sprawdź szczegóły

Ostatnie sesje pokazują jednak, że dotychczasowy rajd może tracić na dynamice. Para ma problem ze złapaniem kolejnych zleceń popytowych na wysokości 0.7754, gdzie znajduje się istotny poziom wsparcia. Strefa pokrywa się ze styczniowymi szczytami oraz linią trendu rysowaną od dołków z grudnia 2015.

ss
Zamknięcie poniżej 0.7754 (horyzontalne wsparcie), otworzy drogę w kierunku strefy wsparcia okolic 0.7525.

O ile wspomniana linia trendu nie przynosiła zbyt dużo akcji od momentu swojego powstania, to poziom 0.7754 wydaje się istotnym rozgraniczeniem pomiędzy bykami oraz niedźwiedziami. Gdy świeca dzienna zamknie się poniżej, wtedy może to oznaczać spory problem dla nastawionej zakupowo strony rynku.

Jeżeli scenariusz podażowy się zrealizuje, pierwsza istotniejsza strefa wsparcia rysuje się pomiędzy 0.7490-0.7525. Przed podjęciem dokładnych decyzji transakcyjnych warto jednak poczekać na rozwój sytuacji w obserwowanym obecnie i niezwykle istotnym technicznie punkcie.

O możliwym zakończeniu trendu wzrostowego pisał również Łukasz Nowacki w Bloku po 22Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here