Naga MarketsW zeszłym miesiącu Justin Bennett wspominał o przełamaniu wieloletniej linii trendu na GBP/CAD, która była rysowana od dołków z sierpnia 2013. Przebicie było wsparte formacją podwójnego/potrójnego szczytu uformowanego pomiędzy sierpniem 2015 – styczniem 2016 i dało możliwość zarobienia 900 pipsów.

Para nie doszła co prawda co celu na 1.8488, inwestorzy mogli wyciągnąć jednak z rynku 720 pipsów (lub 530 pipsów przy wyjściu na wysokości 1.8840). Justin Bennett wierzy, że tendencja spadkowa nie wyczerpała całego swojego paliwa. Oprócz faktu, ze para cały czas porusza się poniżej wcześniejszej linii trendu, to obecne struktury cenowe wskazują na chęć formowania się kolejnej odnogi podażowej.

Przełamanie marcowego kanału dołem szansą na kontynuację spadków
Przełamanie marcowego kanału dołem szansą na kontynuację spadków

Wykres H4 datowany na 9 marca pokazuje wzrostowy kanał, który obowiązuje od początku miesiąca. Zamknięcie poniżej jego wsparcia otworzy drzwi w kierunku następnych osunięć i potwierdzi przekonanie, że cel wyznaczany w zeszłym miesiącu (1.8488 po formacji podwójnego/potrójnego szczytu) zostanie osiągnięty.

Sprawdź tłumaczenia poradników Justina Bennetta dostępne na Comparic.pl!

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za spadkami jest kontrast pomiędzy zeszło miesięczną wyprzedażą i marcową konsolidacją. W wielu przypadkach ruch korekcyjny następujący po silnym impulsie spadkowym jest mocno umiarkowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here