TMS


Para GBJPY szybko podchodzi pod krytyczny opór, można tutaj przypomnieć sobie rosnący kanał który rozciąga się od kwietnia 2017 roku.

W czerwcu dolne ograniczenie kanału zadziałało jako opór i obserwowaliśmy zjazd ceny do ostatniego minimum, aż po świecę pinbar po której funt zdołał odrobić cały spadek. Kupujący ciągle wydają się w lepszej sytuacji z uwagi na momentum na wczorajszej sesji. Powyższy opór będzie jednak prawdziwym testem siły popytu, choćby dlatego że dziś obserwujemy cofnięcie.

Bennett nie będzie śpieszył się z krótkimi pozycjami przy braku wystąpienia jasnych formacji price action. Pary z jenem ogólnie prezentują siłę i Justin nie chce sprzedawać takiego rajdu, przynajmniej nie w tej chwili.

Walor trafia jednak na listę obserwacyjną i to co wydarzy się przy 149.00; alternatywnie wyjście nad 149,8 w przypadku dziennego zamknięcia będzie negowało scenariusz spadkowy.

gbpjpy daily

USDJPY

Dużo lepiej wygląda dolar, który wzniósł się ponad 150 pipsów od wskazywanego przez Bennetta poziomu 110,30 na wykresie dziennym, przy czym nie widać tu oznak zmęczenia. Niedawno padł kolejny opór na 112.0 który przyciągał ceny w styczniu br.

Patrząc na średnie 10 i 20 EMA widać spore oddalenie i powrót do ww. poziomu byłby z korzyścią dla byków, przed atakiem na 113.60 a nawet 115.0 (czyli poziomów z początku 2017 roku).

Podsumowując, Bennett jest byczo nastawiony do “ujka” ale nie rozważa wejścia po takich cenach, dopiero zejście w rejon 112.0 wzbudziłoby zainteresowanie.

USDJPY daily


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here