Naga MarketsByki na popularnym “kablu” ostatnio poczynają sobie coraz lepiej, zdołali wypchnąć cenę nieco wyżej, tak że po raz kolejny znalazła się w okolicy długoterminowej linii trendu. Przebicie jej w górę będzie znaczącym momentem na historycznej mapie waluty.


We wrześniu kupujący już raz mierzyli się z oporem, wtedy powstała świeca odrzucenia i kurs skierował się na południe. Linia trendu pociągnięta od szczytu z 2014 roku, wypada teraz w przedziale od 1.3370 do 1.3400.

szczyt 2014

Należy pamiętać też o horyzontalnym poziomie 1.3445 który to oznacza wrześniowy szczyt z którego cena już kilkukrotnie spadała; jest to również obszar, gdzie notowania przebywały zaraz po Brexicie. Należy poczekać na wybicie ww poziomu co będzie równoznaczne z pokonaniem linii trendu – twierdzi Bennett.

Na razie jednak pozostajemy w zakresie 1.3290 a 1.3370; dziennie zamknięcie powyżej tego ostatniego pozwoliłoby spoglądać nawet w kierunku 1.3650. Pozytywny scenariusz zaneguje zejście poniżej 1.3290 a celem dla spadków będzie 1.3200.

linia wsparcia z marcowego dołka i oporu ze szczytu 2014; opór 1.3370 i wsparcie 1.3290


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na NZDJPY 28.11.2017
Następny artykułPKP Cargo – zysk w III kw. jednak poniżej oczekiwań analityków
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here