Naga MarketsNa średnioterminową linię trendu rysowaną przez GBP/USD uwagę zwracał również Krzysztof Wiwatowski w swojej wcześniejszej analizie. Tym razem dzielimy się z Państwem spojrzeniem Justina Bennetta (więcej o jego strategii tutaj).

Najprawdopodobniej ktoś zapomniał powiedzieć funtowi szterlingowi, że telenowela pod hasłem „Brexit” jest złą rzeczą dla kursu waluty. GBP najwyraźniej nic nie robi sobie z obaw inwestorów i w ostatnim czasie dynamicznie wzrasta – nawet w momencie gdy wszyscy dookoła nakazują sprzedaż.

Bennett nie chce sugerować, że powinniśmy ślepo kupować funta. Zwraca jednak uwagę na kilka czynników fundamentalnych oraz technicznych, które warto rozpatrzyć. Od strony fundamentalnej już jutro posiedzenie FOMC. Jak zwykle wydarzenie powinno wywołać wzmożoną zmienność na parach dolarowych, a co za tym idzie również na GBP/USD.

Od strony technicznej – co dla Bennetta jest najistotniejsze – warto zwrócić uwagę na wielomiesięczną linię trendu, która dzisiaj została pokonana. Najpierw musimy jednak poczekać na zamknięcie świecy dziennej, dopiero wtedy otrzymamy potwierdzenia.

Graj na GBP/USD razem z TMS Brokers i odbierz 1000PLN przy pierwszej wpłacie!

GBPUSD D1
GBPUSD D1 – strzałki od góry: 1 – mierzony zasięg formacji oRGR, 2 – opór linii trendu z sierpnia 2015, 3 – zamknięcie nad oporem otworzy drogę w kierunku 1.5120

Kolejny istotny poziom techniczny to lutowy szczyt 1.4670. Chociaż nie jest to główny szczyt z 2016 roku, to zdaje się odgrywać istotną rolę i może pokrzyżować plany bykom. Pomiędzy tymi dwoma poziomami, linia trendu wydaje się być bardziej istotna. Justin Bennett nie zamierza się jednak wychylać przed środowym FOMC i ma zamiar spokojnie obserwować sytuację. Zamknięcie nad linią trendu, a dodatkowo nad 1.4670 – otworzy drogę w kierunku 1.5120. Tak wynika bowiem z mierzenia zasięgu formacji oRGR (odwróconej głowy z ramionami). O układzie technicznym we wcześniejszej analizie pisali również analitycy Admiral Markets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here