Naga MarketsKilka tygodni temu Justin Bennett wspominał o klinie, który formował się na wykresie GBP/JPY H4. Układy tego typu często sygnalizują wyczerpanie rynkowych sił, co w przypadku pary krzyżowej z jenem zakończyło się cofnięciem do wsparcia.


Oprócz samego klina, walor rozrysował również niedźwiedzi pin bar w połowie miesiąca. Formacja pojawiła się na wysokości 147.00 – poziomu, na który Bennett zwracał uwagę już miesiąc temu. Jednym z istotnych poziomów wsparć omawianych kilka tygodniu temu był pułap 143.20, do którego cena dotarła w trakcie czwartkowej sesji.

Sprzedającym udało się doprowadzić do zamknięcia dziennego poniżej wsparcia i zdaniem Justina Bennetta w tym momencie nic nie powinno powstrzymać dalszej deprecjacji w kierunku 138.80. Poziom wielokrotnie w tym roku wpływał na silniejsze ruchy cenowe.

GBP/JPY D1 - #1 niedźwiedzi pin bar, #2 zamknięcie poniżej wsparcia otwiera drogę do 138.80, #3 wsparcie
GBP/JPY D1 – #1 niedźwiedzi pin bar, #2 zamknięcie poniżej wsparcia otwiera drogę do 138.80, #3 wsparcie

Analiza Justina powstawała jeszcze przed zamknięciem sesji środowej. Patrząc na wykresy w piątek, rzeczywiście udało się zamknąć poniżej 143.20. Piątek przynosi jednak silniejsza korektę, która ponownie wypycha cenę nad nowy opór. Z decyzją handlową warto więc wstrzymać się do nowego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here