Naga MarketsJak informowaliśmy wczoraj, Bank Anglii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych oraz poszerzenie programu skupu aktywów z rynku. W efekcie na funcie szterlingu obserwowaliśmy silne osunięcia. Justin Bennett zwraca uwagę na GBP/AUD, gdzie prawie dwa tygodnie temu mówił o formacji niedźwiedziej flagi.


W tym czasie para przesuwała się praktycznie cały czas bokiem, co nie było zbyt wielkim zaskoczeniem – rynek oczekiwał bowiem na decyzję Bank of England. Gdy ta zapadła, zaangażowanie sprzedających znowu zdecydowanie wzrosło.

Oprócz tego, że GBP/AUD na samym starcie zgubił 300 pipsów, to dodatkowo zamykał się poniżej kluczowego poziomu. Mowa tutaj o 1.7360, który w przeszłości pełnił rolę wsparcia. Jak doskonale wiemy przełamane wsparcie staje się nowym oporem. Mając to na uwadze inwestorzy mieli zdaniem Bennetta czekać na re-test poziomu od spodu:

GBP/AUD – wyłamanie kluczowego poziomu, który zmienia się w opór i potencjalne wsparcie
GBP/AUD – wyłamanie kluczowego poziomu, który zmienia się w opór i potencjalne wsparcie

Na zaktualizowanym wykresie widzimy jednak, że do wspomnianego re-testu nie doszło. Spadki okazały się zbyt dynamicznie i są kontynuowane w trakcie dzisiejszej sesji. Nie pozostaje nam więc nic innego jak próbować łapać re-testy na pomniejszych wsparciach/oporach albo czekać na zejście do 1.7050 i obserwować reakcję ceny w tym miejscu:

GBP/AUD H1 aktualny
GBP/AUD H1 aktualny


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here