Naga MarketsW 2016 roku EUR/USD znajduje się na liście najmniej popularnych par walutowych w koszyku Justina Bennetta. Przez ostatnie miesiące zawierał na Eurodolarze zaledwie kilka pozycji – wszystko ze względu na boczne ruchy i konsolidacje, które obserwujemy od dłuższego czasu.


Inwestorzy skupiający się jednak na krótkoterminowych swingach mogą jednak w najbliższym czasie ugrać coś dla siebie. Para bowiem ponownie zeszła poniżej istotnego poziomu horyzontalnego 1.1200 i zdaniem Bennetta będzie zbliżała się do dołków rozrysowanych po brytyjskim referendum.

Poziom 1.1200 od początku maja na wykresie dziennym respektowany był co najmniej 8 razy. Co więcej linia trendu prowadzona od dołków lipcowych 1.0950 przecina się ze stroną, wzmacniając horyzontalny poziom S/R. Dodatkowo w miejscu tym przebiega 38.2% zniesienia Fibo (mierzonego po lokalnych dołkach 1.0910 oraz szczytach 1.1365).

Właśnie dlatego 1.1200 może tym razem okazać się zdecydowanie istotniejszy niż przy wcześniejszych przebiciach. Piątek zamykał się pod poziomem, poniedziałek na razie przynosi nieśmiałą korektę i wiele może wydarzyć się w tym momencie.

EUR/USD D1
EUR/USD D1

Istotne wsparcie dla tego tygodnia przebiega na wysokości 1.1060, kolejne to dołki 1.0950. Biorąc pod uwagę fakt, że w środę obraduje Rezerwa Federalna, na Eurodolarze może pojawić się dodatkowa zmienność.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here