Naga MarketsKurs EURNZD znalazł się w bardzo istotnym miejscu, ponieważ mamy dołek z 2007 roku – 1.7029 a także górne ograniczenie wznoszącego się kanału trendowego. Tak naprawdę, nie można narysować w ten sposób kanału ponieważ nie mamy dwóch punktów stycznych po stronie oporu – przyznaje Bennett. Dwa dołki w lutym i w czerwcu już są.


Niemniej jednak taki sposób wyznaczania wsparć i oporów bardzo Justinowi przypadł do gustu, a to czy cena odbije się od wskazanego oporu czy nie należy zostawić rynkowi. Często rysując zawczasu kanał, możemy odkryć inne ważne obszary, tak jak w tym przypadku był to dołek z 2007 rok (tak, ponad dekadę temu).

Jak widać, kros z EUR jest w długoterminowym trendzie wzrostowym i nie należy szukać tu na siłę sprzedaży bez właściwego sygnału typu pinbar spadkowy, lub odrzucenie ceny. Można także poczekać na przełamanie wyrysowanej szybszej linii trendu oczywiście w cenach zamknięcia dnia.

xx
Dołek z 2007 roku, opór w górnym ograniczeniu kanału

Jeśli cena wybije się w górę nad wskazany opór Justin nie będzie zajmował pozycji długich zgodnie z zasadą, że nie kupuje wybić z wzrostowych kanałów jak też nie sprzedaje wybić ze spadkowych. To często daje gorsze rezultaty – stwierdza.

Podsumowując, należy trzymać się z boku do czasu klarownej formacji Price Action, shorty zbyt wczesne w kontekście ostatniej słabości NZD, mogą wybijać SL.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy naftowej rosną po raz pierwszy od 5 tygodni
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/JPY, USD/CHF, CAD/CHF
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here