Naga MarketsKilka tygodni temu Justin Bennett wspominał, że lubi obserwować co najmniej kilka par walutowych w ujęciu długoterminowym – akcja cenowa na EUR/GBP rysująca się od lipca zeszłego roku z pewnością wpasowuje się w ten model idealnie.


Jak widać na poniższym wykresie tygodniowym, para krzyżowa z euro rozrysowała najprawdopodobniej formację głowy z ramionami (RGR), która staje się jeszcze wyraźniejsza na interwale dziennym.

Bennett skupia się jednak na W1, aby dokładniej pokazać istotną linię trendu rozszerzającą się od dołków z listopada 2015, przecinając się z linią szyi naszej formacji (0.8330), tworząc ciekawą konfluencję poziomów.

O ile poziom 0.8330 z całą pewnością może przyciągnąć uwagę kupujących, to Bennett nie będzie do nich należał. Osobiście liczy na przebicie poziomu gdyż momentum z ostatnich ośmiu miesięcy sugeruje małą szansą rozbudzenia byczej przewagi.

Zamknięcie pod linią szyi oraz jej re-test od spodu pozwoli liczyć na realizację docelowego zasięgu formacji, który wynosi 850 pipsów (cel to 0.7500). Po drodze pojawią się oczywiście pomniejsze poziomy wsparcia, jednak 0.7500 w dłuższym terminie może być brane pod uwagę.

Wracając jednak do obecnej sytuacji, najpierw musimy zobaczyć zejście pod 0.8460-70, aby móc w ogóle myśleć o teście 0.8330.

EUR/GBP D1 – układ RGR i kształtującego się prawego ramienia. Zamknięcie pod 0.8330 otworzy drogę do docelowego poziomu zaznaczonego na wykresie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here