Naga MarketsW zeszłym tygodniu Justin Bennett wspominał o dużej szansie na przełamanie konsolidacji na parze EURCAD. Zakres konsolidacji rozciągał się wtedy od strefy wsparcia 1.5315/30 do strefy oporu 1.5480.


W zeszły wtorek (Nowy Jork 17:00 czasu EST) kanał został wybity dołem, a sprzedającym udało się zamknąć dzienną świecę poniżej poziomu 1.5315. Impet był na tyle silny, iż kolejne spadkowe świece skierowały cenę w okolice 1.5150. Oto co wtedy napisał Bennett:

„Należy zwrócić uwagę na długość ruchu od 25 czerwca do 4 lipca. Ta odległość wynosi dokładnie 300 pipsów. Jeśli zmierzyć odległość od najwyższego poziomu z 20 lipca do piątku, również otrzymamy 300 pipsów (dokładnie 295). To mi mówi, że możemy zobaczyć odreagowanie w okolicach 1.5150.”

Autor w dalszym ciągu pozostaje z sentymentem spadkowym dla pary EURCAD. Wczoraj zauważył, iż test przebitego wsparcia (obecnie oporu) 1.5315 jest wysoce prawdopodobny i tak też się stało. W opinii Justina, jeśli para EURCAD zamknie się w przedziale notowań poniedziałkowej świecy (poniżej 1,5268) będzie to oznaczało dominację rynkowych niedźwiedzi oraz utrzyma to presję na przetestowanie kolejnego wsparcia znajdującego się na 1,5150. Dzienne zamknięcie poniżej 1,5150 otworzy drogę do majowych minimów na poziomie 1,5000.

Należy pamiętać, że wykresy Justina Bennetta mają ustawiony czas panujący w Nowym Jorku (EST).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Eurodolar na wsparciach, GBP/JPY zaczyna większą korektę?
Następny artykuł28 zarzutów za kradzież $5 mln w BTC
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here