Naga MarketsDolar nowozelandzki w ostatnich tygodniach prezentował się bardzo dobrze w stosunku do dolara amerykańskiego. Od dołków rozrysowanych na początku maja popularny kiwi zyskał ponad 400 pipsów.


Rozwój sytuacji na wykresie H4 może jednak sugerować, że popytowa strona rynku jest wyraźnie zmęczona. Mówi o tym formacja klina, której potencjalne pokonanie dołem będzie sygnałem dla niedźwiedzi do agresywniejszej sprzedaży.

Oczywiście scenariusz taki nie musi się zrealizować, więc Justin Bennett standardowo przypomina o podstawowej zasadzie – inwestujemy pod to co pokazuje rynek, a nie pod to co chcielibyśmy na tym rynku zobaczyć. W związku z tym należy poczekać na zejście pod 0.7200 co otworzy drogę w kierunku pierwszego wsparcia 0.7125, następnie 0.7055.

NZD/USD H4

Jeżeli bykom uda się jednak przebić lokalne szczyty 0.7226, wtedy silny opór rysuje się na 0.7240 – jest to również okazja do rozważenia krótkiej pozycji. Dopiero wyjście za wspomniany poziom będzie silniejszym sygnałem chęci kontynuowania aprecjacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here