Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą analiza z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


Może już zauważyłeś, że dolar australijski AUD jest wrażliwy na sygnały RISK-ON i RISK-OFF. Gdy rośnie apetyt na ryzykowne aktywa wtedy AUD umacnia się, gdy apetyt na ryzyko maleje AUD się osłabia. Nie jest to 100% regułą jednak tego typu korelacja jest faktem szczególnie gdy rośnie awersja do ryzyka.

Standardowym odniesienie na jakim etapie jesteśmy (akceptowalny poziom ryzyka dla pojedynczej osoby lub organizacji), są rynki kapitałowe. Wystarczy porównać AUDUSD przykładowo do indeksu Dow Jones Industrial Average w 2008 roku.

  • Poniżej tygodniowy wykres indeksu Dow począwszy od 2008 roku.

snap-2016-09-29-at-18-20-24_new


DOŁĄCZ DO WEBINARU


  • A teraz dla porównania wykres AUDUSD…

audusd-ascending-channel-1-1024x704

Ten ruch był równy 3800 pipsów i trwał ponad rok.


Nie twierdzę, że stoimy u progu kryzysu oraz, że AUDUSD zachowa się w taki sam sposób, ale gdy już taki okres nadejdzie będzie to możliwy scenariuszem. Nie używam też słowa „jeśli”, a bardziej „gdy” ponieważ jest to tylko kwestia czasu.

Dlatego powtórzę jeszcze raz, że te korelacje są ważne ponieważ zdarzyły się już dwukrotnie we wrześniu (9 września i wczoraj).

Jeśli obserwujesz moje wpisy to wiesz, że unikam niepotrzebnego ryzyka oraz nie jestem typem tradera, który łapie szczyty i dołki lub robi górnolotne przewidywania.

Jednak obecnie mam powody żeby sądzić, że rynki akcji zaliczą tąpnięcie. I jeśli jeszcze nie zaczęły tego robić to możemy być bardzo blisko tego momentu. Mogę być również w całkowitym błędzie, będę jednak pracował nad tą teorią do momentu, aż rynek udowodni mi, że się myliłem.

Rozwijając temat wydaje mi się, że szczyty jakie widzieliśmy na S&P500 oraz na Dow Jones w sierpniu pozostaną niepokonane przez długi czas. W takim wypadku ryzykowne aktywa jak AUDUSD czy nawet NZDUSD będą okazją do zarobku w najbliższym czasie.

Oczywiście, rynek nigdy nie porusza się w linii prostej zwłaszcza gdy towarzyszy temu wzrost zmienności. Należy o tym bezwzględnie pamiętać planując nowe transakcje.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak doszedłem do tego wniosku to wszystko oparłem na poziomach Fibonacciego. Szczególnie w przypadku indeksu Dow Jones. Była to prosta analiza Fibonacciego, obejmująca okres ponad 100 lat, która sprawiła, że zacząłem wątpić w sygnał RISK-ON na obecnych poziomach.

Dla jasności nie twierdzę, że na ryzykownych aktywach za chwilę będzie krach jedyne co mówię to fakt, że nie kupię akcji oraz nie będę grał na wzrost indeksów w najbliższym czasie. Natomiast jak ty użyjesz tego stwierdzenia w swoim planie tradingowym to jest już twoja decyzja.

Przypomnę jeszcze ostatnią analizę AUDUSD. Ja teraz skupiam się na obserwacji rejonu 0.7650 na AUDUSD pod kątem spadkowego odbicia na wskazanym rejonie.

audusd-setupConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here