Naga MarketsJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. W jego opinii sytuacja na GBP/USD pozostaje bez zmian. Para w dalszym ciągu porusza się w kanale spadkowym o którym pisał w połowie lipca. Wczorajsze, dzienne zamknięcie świecy czasu EST sprawiło, iż zdaniem autora GBP/USD będzie w najbliższym czasie testował poziom 1.28.


Kanał zniżkujący wg. Bennetta w dalszym ciągu determinuje trend dla pary GBP/USD.  Dopóki cena pozostanie w tym kanale presja sprzedających jest dominująca. Autor zwraca uwagę na istotny poziom 1.2975, który pod koniec września 2016 roku utworzył lukę cenową, która nie była domknięta przez kolejne siedem miesięcy.

Dla Bennetta trend pozostaje spadkowy dopóki dzienne zamknięcia będą poniżej poziomu 1.2975. Jeśli ten poziom zostanie przebity, następnym istotnym oporem będzie lipcowe minimum 1.3050.

„Napisałem w niedzielę, że zamknięcie poniżej ostatniego poziomu z lipca otworzy obszar 1.2800. Jest to poziom wsparcia, na którym utworzyła się istotna konfluencja.” – napisał autor.

„Podsumowując, pozostaję niedźwiedzi, podczas gdy dzienne zamknięcia znajdują się poniżej 1,2975. Para GBP/USD może nie znaleźć silnego wsparcia, aż do poziomu 1.2800. Jednak pozycje krótkie powinny zachować czujność i mieć na uwadze znaczną odległość między dzisiejszą ceną, a średnimi 10 i 20 EMA.” – dodał.

Istotne poziomy wg. Justina Bennetta:

Wsparcie Opór
1.2800 1.2975
1.3050

Zobacz również: Justin Bennett: Możliwy koniec konsolidacji na EUR/USD

Należy pamiętać, że wykresy Justina Bennetta mają ustawiony czas panujący w Nowym Jorku (EST).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – spada nadwyżka handlowa Chin
Następny artykułRipple najtańsze w tym roku
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here