Naga MarketsO parze walutowej AUDUSD wspominałem 1-go grudnia. Poziom 0.7635 był wtedy kluczową przeszkodą, którą musieli pokonać kupujący, by podnieść ceny.

Jednakże nie udało im się tego dokonać 1-go grudnia oraz ponownie 5-go. Podczas tej ostatniej próby uformował się właściwie niedźwiedzi pin bar z 0.7635 posyłając parę 150-pipsów w dół.

Wszystko jednak zmieniło się w czwartek. Zamknięcie na 0.7663 sprawiło, że para znalazła się 28-pipsów ponad kluczowym poziomem 0.7635. Mając to na uwadze, jakikolwiek re-test obszaru przy 0.7635 jako nowego wsparcia prawdopodobnie napotka napływ presji zakupowej.

Zwróć ponadto uwagę, że AUDUSD odbija jednocześnie od linii trendu biegnącej od dołka z 2015-go roku.

Na tej parze będę jednym z tych, którzy czekają na byczą akcję cenową z obszaru przy 0.7635. Wstrzymam się z ewentualnym działaniem do przyszłego tygodnia z uwagi na to, że jesteśmy w trakcie piątkowej, ostatniej sesji w tym tygodniu.

Jeśli chodzi o opór, następny kluczowy znajduje się na poziomie 0.7730. Obszar ten służył jako pivot między 6-października i 2-listopada. Odgrywał także rolę w powstrzymywaniu kupujących w czerwcu br. Poza tym poziomem, następne wypadają na 0.7820 i 0.7955.

Alternatywnie, zamknięcie sesji z powrotem pod 0.7635 negowałoby byczy scenariusz nakreślony powyżej.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na EURUSD 15.12.2017
Następny artykułProfesjonaliści interesują się już nie tylko Bitcoinem?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here