Naga MarketsOd początku 2017 roku notowania pary AUD/USD znajdują się w wyraźnym trybie wzrostowym zyskując ponad 500 pipsów w relatywnie krótkim okresie. Chociaż ruch wydaje się już coraz mocniej naciągnięty to Justin Bennett nie jest do końca przekonany, że byki zechcą już teraz oddać piłeczkę.


Na chwilę obecną poziom 0.7608 pełni rolę wsparcia – dawny styczniowy szczyt przyciągnął uwagę kupujących aż trzy sesje z rzędu. Tak długo jak notowania nie zejdą poniżej uznajemy, że przewagę posiada popyt.

Bennett nie jest jednak zainteresowany kupnem Aussie. Zamiast tego będzie szukał okazji sprzedażowych w okolicach 0.7750. Jak czytaliśmy między innymi w tygodniowym przeglądzie rynku, znajduje się tam konfluencja oporów (szczyty z sierpnia i listopada oraz linia trendu prowadzona po szczytach z 2016).

Oczywiście istnieje szansa, że AUD/USD nie dotrze tam w najbliższym czasie i wcześniej spadnie pod 0.7608 – w takim przypadku okazji sprzedażowych będziemy szukali pod nowym oporem. Kolejne istotne wsparcia rysują się na 0.7525 oraz 0.7450.

Od strony stosunku zysku do ryzyka 0.7750 wydaje się jednak o wiele korzystniejszy. Sprzedaż z wyższych poziomów zawsze daje szanse na poważniejsze zyski:

AUD/USD D1 – #1 linia trendu z 2016, #2 konfluencja oporów, #3 wsparcie


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here