Naga MarketsZdaniem Justina Bennetta, poziom 0.7160 na AUD/USD jest obecnie bardzo istotną linią rozdzielającą wyraźnie popytową i podażową część rynku.


Chociaż w piątek byki wywindowały cenę do 0.7245, wyprzedaż przed noworocznym weekendem doprowadziła ostatecznie do rozrysowania niedźwiedziego pin bara zwiększającego prawdopodobieństwo spadków.

Z racji, że strefa 0.7160 przebiegała zaledwie czterdzieści pipsów pod zamknięciem tygodnia, ciężko było znaleźć odpowiednią ilość miejsca na potencjalnie zyskowne wejścia. Dodając do tego brak rynkowej płynności, otrzymalibyśmy raczej ryzykowne zagranie.

Justin Bennett postanowił więc spokojnie poczekać i jest pewny, że poniedziałkowe odbicie jedynie potwierdza istotność 0.7160. Chociaż popularny trader spodziewa się powrotu pełnej płynności dopiero w przyszłym tygodniu, to już od dzisiaj powinniśmy obserwować wzrost aktywności traderów instytucjonalnych.

Nadal oczekujemy więc na zamknięcie świecy dziennej pod 0.7160. otworzy to drogę w kierunku 0.7065.Kolejne wsparcie znajduje się natomiast na 0.6826 (zeszłoroczne minima). Z drugiej strony, utrzymanie ceny nad wsparciem, pozwoli ponownie przetestować region 0.7240.

AUD/USD D1 - #1 opór, #2 konsolidacja, #3 zamknięcie poniżej otworzy drogę do 0.7065
AUD/USD D1 – #1 opór, #2 konsolidacja, #3 zamknięcie poniżej otworzy drogę do 0.7065


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here