Naga MarketsOd początku bieżącego roku popularny Aussie przesuwa się wewnątrz kanału wzrostowego, którego początek dał poziom 0.6827. Zdaniem Bennetta jest to jedna z istotniejszych formacji technicznych, której wybicie często sugeruje zmianę tendencji rynkowych.


Pomimo tego, że ośmiomiesięczny kanał wydawać może się naprawdę imponujący, to jeszcze większe wrażenie robi kanał spadkowy, który rysowany jest od kwietnia 2013 roku.

AUD/USD W1
AUD/USD W1

Dwa niedźwiedzie pin bary na wykresie tygodniowym, są efektem kontaktu z oporem wspomnianego kanału na wysokości 0.7750. Cena osuwała się ze wspomnianych lokalnych szczytów o 170 pipsów, jednak oświadczenie RBA – podczas którego nie zapadła decyzja o obniżce stóp – znowu podbiło cenę w górę.

AUD/USD jednak nadal znajduje się na rozdrożach – dopóki cena nie pokona 0.7750 zamykając się nad poziomem, długie pozycje raczej nie wchodzą w grę. Justin Bennett jest zainteresowany sprzedażą pary walutowej, jednak najpierw chciałby zobaczyć zamknięcie pod wsparciem średnioterminowego kanału wzrostowego.

Taki ruch otworzyłby drogę w kierunku majowych dołków na 0.7160, a następnie tegorocznych minimów 0.6827. Co prawda RBA jak na razie pokrzyżował delikatne plany, jednak scenariusz cały czas może się zrealizować.

AUD/USD D1 – opór kanału z kwietnia 2013. Zamknięcie pod wsparciem kanału wzrostowego otworzy drogę w kierunku 0.7160
AUD/USD D1 – opór kanału z kwietnia 2013. Zamknięcie pod wsparciem kanału wzrostowego otworzy drogę w kierunku 0.7160


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here