Naga MarketsPo potwierdzeniu formacji flagi na początku maja, AUD/USD osunął się o 420 pipsów, znajdując ostatecznie wsparcie na wysokości 0.7140. Od tego momentu para zaliczała rajd wzrostowy w zakresie 115 pipsów odbijając od najnowszych minimów.


Chociaż Justin Bennett obecnie nie posiada jednoznacznego nastawienia co do przyszłości Aussie, to zwraca uwagę na jeden poziom, który w najbliższych sesjach może zdecydować o dalszym losie pary. Mowa tutaj o poziomie 0.7242 blokującym praktycznie każdą próbę wzrostów w lutym. Strefa działała również jako wyraźny opór od połowy maja.

Wczorajsza sesja ponownie testowała poziom, korzystając z pozytywnych danych makroekonomicznych z rynku australijskiego. Zamknięcie nad 0.7242 oznaczałoby możliwość rozszerzenia obecnego rajdu w kierunku oporu 0.7380. Alternatywnie zamknięcie pod 0.7242 nadal utrzymałoby presję podażową. Porównaj spready oferowane przez FxPro i otwórz pozycję na AUD/USD.

Tak prezentował się wykres opublikowany we wtorek wieczorem przez Justina Bennetta:

AUD/USD D1. Strzałki od góry: #1 opór, #2 zamknięcie nad oporem otwiera drogę w kierunku 0.7380, #3 wsparcie
AUD/USD D1. Strzałki od góry: #1 opór, #2 zamknięcie nad oporem otwiera drogę w kierunku 0.7380, #3 wsparcie

Świeca dzienna ostatecznie zamykała się we wtorek pod wyznaczonym poziomem, jednak korzystne dane dotyczące australijskiego PKB, które poznaliśmy w nocy – najwyższy odczyt od 8 lat – ponownie wypchały notowania wyżej. Co prawda w trakcie europejskiego poranka Aussie zdążył oddać już część zysków, cały czas jesteśmy jednak nad oporem 0.7420.

AUD/USD D1
AUD/USD D1

Śledź analizy, poradniki i lekcje Justina Bennetta, które specjalnie dla naszych czytelników tłumaczymy na łamach portalu Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here