Naga MarketsPara AUDJPY jest trudna do analizowania, uważa Bennett i kiedy nie widać wyraźnej struktury na rynku warto czekać na nadarzającą się okazję, która nadejdzie. Stojąc z boku stajemy się obserwatorami a poza tym jesteśmy neutralni w ocenie sytuacji.


Tak właśnie jest w przypadku AUDJPY, gdzie po czterech tygodniach niewyraźnej akcji cenowej może, lecz nie musi szykować się ruch. Wyjście górą z kanału nie przysłużyło się ani bykom ani niedźwiedziom, był to “false break” – twierdzi Justin.

Obecnie mamy do czynienia z wybiciem dołu linii trendu, po niedawnym objęciu bessy, która rozciąga się od blisko roku, sprzedający muszą teraz docisnąć i zamknąć dzień pod 82.35. Wówczas będzie szansa na ponowne zejście do 80.60. Bennett tradycyjnie zaczeka na re-test od dołu 82.35 aby dalej sprzedawać, jednak należy pamiętać, że cały czas mamy do czynienia z szerszą konsolidacją.

Ten rodzaj wejścia może nie być odpowiedni do podejścia “trend following” czyli podążania za trendem, być może należałoby poczekać na trwałe zejście poniżej 80.60 aby dołączyć do trendu spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSEC: Mizuho zapłaci 1,25 mln USD kary. Wyciek poufnych danych
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 24.07.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here