Naga MarketsJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. We wczorajszym komentarzu autor zauważa, iż konfluencja, która utworzyła się w okolicach wsparcia na poziomie 0.7160 skutecznie powstrzymuje spadki z poprzednich dni na parze walutowej AUD/USD.


Bennett przypomina, iż w weekend zauważył, że presja na spadki na AUD/USD może wygasnąć przy 0.7160, który jest jednocześnie istotnym poziomem wsparcia, gdzie cena zatrzymywała się pod koniec maja 2016 r. i pod koniec grudnia 2017 r. oraz dolnym ograniczeniem spadającego klina, który tworzy się od lipca br.

– Nie widzę zbyt wiele sygnałów do kupna, przynajmniej jeszcze nie teraz. Ten tydzień był stosunkowo spokojny na całym rynku walutowym, prawdopodobnie ze względu na poniedziałkowe święta w USA i Kanadzie. Na pewno nie sugerowałbym sprzedaży na obecnym poziomie. To dlatego w niedzielę wspomniałem, że będę obserwował akcje cenową tylko na wzrosty w okolicach 0.7160/90.

Autor wskazuje, iż jego sentyment pozostaje wzrostowy dla AUD/USD.

– Myślę, że załamanie kluczowego wsparcia 0.7500, którego byliśmy świadkami w kwietniu, było przełomowym punktem zwrotnym. To wywołało silne spadki, a para AUD/USD znajduje się się pod presją sprzedaży. Jak wszyscy wiemy, rynek nie porusza się w linii prostej. Tak długo, jak wsparcie 0.7160 utrzymuje się na wykresie dziennym, istnieje możliwość silniejszego odbicia. Być może nie w tym tygodniu, ale jest to scenariusz, który moim zdaniem wymaga rozważenia.

Zobacz również: Justin Bennett: USD/CAD przełamał konsolidacje, celem najbliższy opór

Jeśli poziom 0.7160 nie zostanie przebity, najbliższe opory wg. Justina znajdują sie na poziomie 0.7235 oraz 0.7320. Należy pamiętać, że wykresy Justina Bennetta mają ustawiony czas panujący w Nowym Jorku (EST).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLC Corp publikuje mocne wyniki półroczne
Następny artykułASIC przymierza się do regulacji rynku kryptowalut
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here