Naga MarketsPopularny amerykański trader specjalizujący się w technice Price Action, Justin Bennett, zaprezentował dzisiaj na swoim blogu analizy dwóch par walutowych – USD/JPY oraz AUD/NZD. Poniżej prezentujemy ich tłumaczenie wraz z wykresami.


USD/JPY – 113.25 nowym punktem granicznym

Po stracie ponad 550 pipsów w przeciągu jednego miesiąca, byki w końcu wzięły się w garść. Istotną rolę odgrywać powinien poziom 113.25, który w tym momencie pełni funkcję nowego wsparcia, nad którym popyt może wytworzyć bazę do dynamiczniejszego odbicia.

Kluczowe poziomy oporów znajdują się na wysokości 114.35, a następnie na 115.00 i właśnie w te okolice celuje Justin Bennett. Wybicie obecnego wsparcia dołem zaneguje jednak byczy scenariusz:

USD/JPY D1 – konfluencja oporów na 115.00/20. Wsparcie 113.25

Sprawdź jak Justin Bennett tłumaczy pojęcie konfluencji poziomów wsparć i oporów.

AUD/NZD – konsolidacja wywoła ruch wzrostowy?

AUD/NZD wszedł w bieżący rok wyraźnie wzrostowo – rajd w zakresie 700 pipsów w półtora miesiąca był jednym z najbardziej agresywnych od ponad roku. Ostatnie spadki wymazały jednak większość z dotychczasowej aprecjacji i od czerwc cena porusza się w 200-pipsowej konsolidacji.

Uwagę Justina Bennetta przykuł jednak sposób formułowania ruchu bocznego, który przypomina formację klina. O ile para niewątpliwie znajduje się w trendzie spadkowym to obecna formacja może wywołać korektę wzrostową.

AUD/NZD D1 – zamknięcie nad 1.0500 otwiera drogę do 1.0615. Wsparcie wypada na 1.0350/70

Wybicie klina górą pozwoliłoby podejść do oporu 1.0615 – w tym miejscu Bennett szukałby już okazji sprzedażowych zgodnych z wielomiesięczną tendencją.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here