Naga Marketsprzyszłość bitcoinaOstatnie badanie Juniper Research stwierdza, że ​​rynek kryptowalut może “implodować”. O jego wynikach poinformował Bloomberg 9 października.


W raporcie nazwanym “Przyszłość kryptowaluty: Bitcoin & Altcoin – trendy i wyzwania 2018-2023″ Juniper ocenił wyzwania, z jakimi spotka się rynek kryptowalut w najbliższych latach. Autorzy koncentrują się w dokumencie na problemach technicznych, społecznych i regulacyjnych. W badaniu przeanalizowano również takie kwestie, jak zmiany regulacyjne na rynku, awarie giełd, ataki hakerskie i forki blockchainów oraz ich wpływ na zmienność kursów.

Spadek wolumenów

Według danych Juniper dzienne wolumeny transakcji bitcoinowych spadły z około 360 000 dziennie  (koniec 2017 r.) do 230 000 we wrześniu 2018 r. Jeśli chodzi o dzienne wartości transakcyjne, zaobserwowano tendencję spadkową z ponad 3,7 miliarda USD do poniżej 670 milionów USD w tych samych okresach.

W pierwszym kwartale bieżącego roku transakcje kryptowalutowe na całym rynku wyniosły nieco ponad 1,4 biliona USD, podczas gdy w 2017 roku było to mniej niż 1,7 biliona USD. Do drugiego kwartału wartość transakcji spadła o 75 procent, a całkowita kapitalizacja rynkowa jest niższa niż 355 miliardów dolarów. Juniper stwierdza więc:

“W oparciu o aktywność [inwestorów] w pierwszej połowie III kwartału, Juniper szacuje, że w tym kwartale wartości transakcji spadły o dalsze 47% w ujęciu kwartalnym […] Krótko mówiąc, biorąc pod uwagę nasze obawy dotyczące zarówno wyceny bitcoin, jak i praktyki operacyjne wielu giełd, uważamy, że przemysł znajduje się na krawędzi implozji “.

Spadki, spadki, spadki

Badania Juniper przypominają niedawną analizę przeprowadzoną przez Diar. W niej firma zauważyła, że ​​w trzecim kwartale 2018 roku giełda Coinbase osiągnęła najniższy poziom obrotów od zeszłego roku.

Firma podkreśla też, że górnicy także notują niewielkie zyski. Kopanie walut cyfrowych staje się opłacalne tylko w przypadku dużych kopalni, ponieważ opłaty za energię elektryczną stale rosną. Według szacunków Diar górnicy płacący detaliczne ceny energii elektrycznej po raz pierwszy we wrześniu mogli dołożyć do interesu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here