Naga MarketsJujubee S.A. tworzy grupę kapitałową poprzez zawiązanie spółki zależnej Strategy Forge S.A., która skoncentruje się na produkcji gier strategicznychKatowickie studio Jujubee wraz z grupą inwestorów zawiązało w dniu dzisiejszym spółkę zależną Strategy Forge S.A., tworząc tym samym grupę kapitałową. Nowy podmiot został powołany w celu większego wykorzystania potencjału autorskiej technologii Jujubee, jaką jest specjalistyczne narzędzie znacząco zwiększające efektywność produkcji gier strategicznych. Zostało ono z powodzeniem wykorzystane w dotychczasowych realizacjach studia, takich jak COVID: The Outbreak, mającej swoją premierę już 5 listopada grze Realpolitiks II czy w nadchodzącym tytule Dark Moon. Narzędzie wspiera zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne.

  • Jujubee zawiązało spółkę zależną: Strategy Forge S.A.
  • Z chwilą powołania, nawa spółka pozyskała kapitał w wysokości 1,154 mln zł.
  • Środki pozwolą na natychmiastowe rozpoczęcie produkcji nowych gier.

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Te artykuły również Cię zainteresują

Jujubee posiada niemal 80% udziałów w kapitale Strategy Force

Z chwilą powołania, spółka zależna, Strategy Forge S.A. pozyskała kapitał w wysokości 1.154.000 złotych, co pozwoli jej na natychmiastowe rozpoczęcie produkcji nowych tytułów. Cena emisyjna 170.000 akcji serii B objętych przez inwestorów finansowych wyniosła 6,20 zł za akcję, a Jujubee w wyniku objęcia 930.000 akcji serii A po cenie nominalnej wynoszącej 0,10 zł za akcję posiada niemal 80% udział w kapitale zakładowym nowego podmiotu.

“Nasze narzędzie do tworzenia gier strategicznych rozwijamy od kilku lat i potwierdziło ono swój potencjał w dotychczasowych produkcjach naszego studia. Uznaliśmy, że warto w pełni wykorzystać jego możliwości, co bez stworzenia grupy kapitałowej nie byłoby możliwe. Segment gier strategicznych charakteryzuje się długim cyklem życia produktów, a nasza autorska technologia pozwala na dodatkowe wydłużenie tego okresu poprzez zaangażowanie graczy w proces twórczy. Dobrym przykładem jest nadchodząca produkcja Realpolitiks II, która zostanie udostępniona odbiorcom wraz ze specjalnym edytorem umożliwiającym im opracowywanie własnych bardzo zaawansowanych scenariuszy, czyli dodatkowej zawartości, z której korzystać będzie mogła cała społeczność graczy. Podobny edytor będą mogły zawierać produkcje ze studia Strategy Forge.” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A.

Strategy Forge S.A. uzyska dostęp do omawianej technologii umożliwiającej znacząco szybszą produkcję gier strategicznych na zasadzie licencji. Nowe studio rozpocznie prace nad pierwszym tytułem jeszcze w listopadzie, ale zespół będzie konsekwentnie powiększany, aby przedsiębiorstwo w szybkim czasie było w stanie realizować przynajmniej dwa tytuły z omawianego segmentu równolegle. Spółka planuje bowiem wyprodukować przynajmniej dwie gry strategiczne w swoim pierwszym roku działalności.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

W ostatnim czasie Jujubee wydało grę o tematyce związanej z pandemią koronawirusa

Dotychczasowe produkcje strategiczne ze studia Jujubee spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem rynkowym. Było to widoczne w sposób szczególny po premierze gry Realpolitiks, który to tytuł pojawił się na rynku w 2017 roku i którego koszt produkcji zwrócił się w zaledwie kilka dni. Z kolei ostatnia gra strategiczna studia, COVID: The Outbreak, jest najwyżej ocenianą produkcją Jujubee na platformie PC z bardzo dobrymi ocenami ze strony graczy. Tytuł ten wkrótce trafi również na inne platformy sprzętowe, co każe oczekiwać szybkiego zwrotu inwestycji. Bardzo dużym zainteresowaniem może poszczycić się również nadchodzący tytuł Dark Moon, którego lista życzeń na Steam sukcesywnie rośnie i już teraz kilkukrotnie przewyższa wishlistę wcześniejszych produkcji studia.

Szybkie powstanie gry COVID: The Outbreak nie byłoby możliwe gdyby nie rozwijana od kilku lat przez Jujubee autorska technologia, znacznie zwiększająca efektywność produkcji gier z tego segmentu. Wspomniany COVID: The Outbreak powstał w około 3 miesiące i pojawił się na rynku w maju tego roku. Zarówno przedstawiciele mediów jak i gracze byli zaskoczeni kompleksowością i dojrzałością tego tytułu, szczególnie biorąc pod uwagę wyjątkowo krótki czas realizacji. Średnia wszystkich ocen na platformie Steam wynosi na dzień dzisiejszy 86%, zaś na platformie GOG.COM średnia ocen zweryfikowanych użytkowników to bardzo dobre 4.3/5.

Widząc duży potencjał omawianej technologii i chcąc go w pełni wykorzystać, Jujubee S.A. zdecydowało się na stworzenie grupy kapitałowej i powołanie spółki zależnej Strategy Forge S.A. Dzięki uzyskaniu dostępu do autorskiej technologii Jujubee, nowe studio będzie mogło również wykorzystać możliwości narzędzia do znaczącego zoptymalizowania procesu powstawania gier strategicznych. Zwiększenie efektywności produkcji wynosi aż kilkadziesiąt procent, co przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu realizacji nowych gier, a tym samym pozwala na znaczące ograniczenie kosztów powstawania nowych tytułów.

Samo Jujubee nie porzuci tworzenia gier strategicznych. Aktualnie finalizowane są prace nad Realpolitiks II, którego premiera została zapowiedziana przez wydawcę 1C Entertainment na 5 listopada, równolegle powstaje także gra strategiczna Dark Moon, która pojawi się na rynku po drugiej części Realpolitiks. Niemniej Jujubee chce się również angażować w prace nad tytułami z innych segmentów oraz wydawanie gier ze swojego portfolio na pozostałych platformach sprzętowych, takich jak konsole czy urządzenia mobilne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here