Naga MarketsJujubee [JJB], PlayWay [PLW] – Gorące spółki dniaNotowania spółki nieco zaskakują w ostatnim czasie. Głównym napędem wzrostu notowań jest bowiem gra „Dark Moon”. Jujubee niedawno poinformowało o przesunięciu daty premiery o kilka miesięcy. Zła informacja została jednak przykryta dobrą, pokazującą że spółka ma niezły timing. Mowa o zapowiedzi nowej gry z aktualnym tematem czyli „COVID: The Outbreak”, a więc gry o pandemii koronawirusa. Gra ma zadebiutować już 29 maja. Ciężko ocenić jej potencjał sprzedażowy, gdyż z opisu wynika, że może mieć charakter edukacyjny. Wydaje się, że bardziej chwytnym tematem byłaby gra z akcją toczącą się w opuszczonych miastach, gdzie zadaniem gracza byłaby walka o przetrwanie.

  • Jujubee szykuję grę “COVID: The Outbreak”
  • Kluczowy “Dark Moon” przesunięty o kilka miesięcy
  • PlayWay z wynikami poniżej oczekiwań analityków

W tym roku po za dwoma wspomnianymi tytułami ma się pojawić jeszcze „Realpolitiks 2”. Jest więc na co czekać, a to najważniejsze w tej branży. Na razie samymi zapowiedziami, szczególnie „Dark Moon” udaje się przykryć słabe wrażenie jakie zostało po grze „Kursk”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jujubee wyda grę o koronawirusie

Spółka powinna jednak wyciągnąć wnioski z tamtej porażki i raczej tym razem wypuści dopracowany produkt. Wczoraj kurs przełamał tegoroczne maksima. Wydaje się, że im bliżej wydania „Dark Moon” tym popyt na akcje może wzrastać.

jujubee


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

PlayWay zaczyna korektę?

Jeden z liderów branży gamingu na GPW czyli PlayWay pokazał w miniony czwartek wyniki za 2019 rok. Spółka odnotowała około 86,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 47,02 mln zł zysku rok wcześniej. Mimo sporego wzrostu zysku, analitycy postawili poprzeczkę jeszcze wyżej. Możliwe, że stąd wzięła się słabsza reakcja na wykresie.

Spółka wcześniej informowała, że w okresie pandemii zauważa wzrost zainteresowania grami, a więc lepszych wyników spodziewałbym się w kolejnych raportach kwartalnych. Zysk operacyjny wyniósł 82,49 mln zł, a zysk EBITDA 83,02 mln zł, w porównaniu do 50,07 mln zł w 2018 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 116,21 mln zł wobec 71,96 mln zł rok wcześniej.

playway

Nie ma wątpliwości, że spółka jest jedną z najlepszych w swojej branży, a jej mocno zdywersyfikowana strategia polegająca na wydawaniu sporej ilości gier, minimalizuje ryzyko załamania notowań po słabym debiucie danej gry. Spoglądając jednak na wykres, trzeba mieć na uwadze, że kurs nie będzie rósł w nieskończoność i cały czas wzrasta ryzyko korekty. W historii okolice maja często były nieco słabsze dla spółki, w dodatku mamy wyniki poniżej oczekiwań. Mamy więc pewien pretekst do wykonania korekty z najbliższym celem przy 390 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here