Naga MarketsJuż z początkiem lipca informowaliśmy, że prezydent USA, Donald Trump zaproponował dwóch kandydatów do zarządu Rezerwy Federalnej. Chodzi tu konkretnie o Christophera Wallera oraz Judy Shelton. Nominacja szczególnie tej drugiej wzbudziła nie lada kontrowersje. Shelton spędziła bowiem dziesięciolecia poza głównym nurtem ekonomii i już spotkała się z krytyką niektórych z jej niekonwencjonalnych poglądów na politykę pieniężną.


Judy Shelton popiera obniżkę stóp procentowych

Obu kandydatów łączy jednak to, że mogą popierać wezwania Donalda Trumpa do obniżki stóp procentowych i to raczej wcześniej niż później. Judy Shelton otwarcie przyznała bowiem w wywiadzie dla Washington Post, że głosowałabym za 50-punktową obniżką stóp procentowych na czerwcowym spotkaniu. Uważam, że globalne warunki gospodarcze i wyraźne ścieżki polityki pieniężnej sygnalizowane przez inne banki centralne są czynnikiem decydującym o tym, ile nasza Rezerwa Federalna może obniżyć 31 lipca.

Warto także zwrócić uwagę, że według kontraktów na stopę procentową, prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych w trakcie zaplanowanego na 31 lipca br. posiedzenia Rezerwy Federalnej wynosi w tym momencie dokładnie 100%, przy czym najbliższe dni będą spekulacje na temat tego, czy obniżka będzie o 25 punktów bazowych, czy 50 pb.

Warto jednak w tym miejscu zwrócić uwagę, że od ponad dekady (od grudnia 2008 roku) Rezerwa Federalna zmieniała poziom stóp procentowych za każdym razem jedynie o 0,25 pb. Nie lada zaskoczeniem mogłoby zatem okazać się, gdyby tym razem Fed zdecydował się na obniżkę aż o 50 pb.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin zatrzymał się na 10 tys. USD. Czy kurs BTC czeka dalsza deprecjacja?
Następny artykułForex: Ponad 45% polskich traderów z zyskiem w II kwartale 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here