Naga Markets


chiny juanDonald Tapscott, prezes zarządu Blockchain Research Institute, stwierdził, że chiński juan, stanie się cyfrową walutą. Powiedział to w wywiadzie dla Bloomberga z dn. 17 kwietnia.

W wywiadzie Tapscott ujawnił, że niedawno był na spotkaniu z wiceprzewodniczącym Partii Komunistycznej w Chinach, który przypomniał, że prezydent Xi Jinping uważa, że ​​blockchain jest jedną z najważniejszych technologii dla przyszłości jego kraju.

Za a nawet przeciw!

Tapscott potwierdził też to, że Chiny rozważają zakaz wydobycia kryptowalut. Przyznał jednak, że “za 20 lat nie będziemy używać bitcoinów w Chinach. Chińczycy będą używać juana, tyle że juan stanie się kryptowalutą. Bank centralny Chin przekształci go w cyfrową walutę.”

Na pytanie, czy zdecentralizowane giełdy mogą działać w Chinach – gdzie wcześniej zakazano np. ICO – Tapscott powiedział, że mogą, chociaż rząd chce mocno ograniczać rynek walut cyfrowych.

Tapscott zasugerował, że zdecentralizowane giełdy ostatecznie zdominują rynek, a to dzięki ich rzekomej przejrzystości i identyfikacji „złych zachowań”. Wszystkie aktywa, w tym tradycyjne, takie jak papiery wartościowe, będą rzekomo znajdować się na zdecentralizowanych giełdach, powiedział prezes zarządu Blockchain Research Institute.

Co z kopaniem?

Chińskie władze od dawna dyskutują o możliwym zakazie wydobywania kryptowalut. Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC) ujęła tą kwestię na swojej liście branż w kraju, które należy zlikwidować. Ponoć w tej przestrzeni „brakuje bezpiecznych warunków produkcji”, ale też dochodzi do zanieczyszczania środowiska.

Mimo tego Chiny pozostają głównym graczem na rynku bitcoinów, a większość największych kopalni cyfrowych walut jest kontrolowana przez lokalne firmy. Do połowy 2018 r. Bitmain podobno obsługiwał aż 11 pooli górniczych w Chinach.

Jeśli chodzi o blockchain, Chiny przewodzą światu pod względem liczby projektów blockchain realizowanych obecnie w tym kraju. Są tam realizowane aż 263 projekty związane z siecią bloków.

W ubiegłym miesiącu w prowincji Jiangsu został zaprezentowany wieloletni projekt o nazwie „Plan wdrożenia promocji rozwoju infrastruktury transportowej”. Zgodnie z planem, blockchain będzie jedną z technologii wykorzystywanych przez władze lokalne w remontach lokalnej infrastruktury transportowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here