Naga Marketschiny juan
źródło: fotolia.com

Gdy na początku sierpnia kurs referencyjny juana do dolara amerykańskiego znalazł się na najniższych poziomach od dekady, USA zarzucały Chinom manipulacje na rynkach walutowych. Z kolei Chiński Bank Centralny informuje w bieżącym tygodniu, że kurs utrzymywany jest na odpowiednim poziomie i powinien umacniać się w średnim terminie. Więcej szczegółów w najnowszym odcinku Today in USA, prowadzonych przez Bogusza Kasowskiego.


Chiny nazwane manipulatorem walutowym

„Chiński Bank Centralny poinformował, że wycena juana jest na odpowiednim poziomie.
Powiedziała, że Chiny były „zszokowane” działaniem Departamentu Skarbu USA w ubiegłym tygodniu, by nazwać Chiny manipulatorem walutowym, kilka godzin po tym, jak Chiny pozwoliły juanowi przejść przez kluczowy poziom wsparcia do najniższego poziomu od ponad dekady. Chiny są przekonane, że juan będzie „silną walutą” w perspektywie średnio- i długoterminowej, powiedział Zhu Jun, szef międzynarodowego działu banku centralnego w Chinach”
– komentował na antenie Comparic24.tv, Bogusz Kasowski.

Słaby kurs referencyjny w zeszły poniedziałek przyczynił się do największej straty na juanie od 2015 roku. Pojawiły się się przy tym obawy o globalną wojnę walutową. Chińczycy działają teraz, by juan nie osłabił się zbyt mocno, co ma na celu uspokojenie zagranicznych spółek. Według Gao Qi, stratega w Scotiabank, PBoC w najbliższym czasie nadal będzie wysyłać sygnały do stabilizacji chińskiej waluty.

S&P 500 traci na wtorkowym otwarciu, WIG20 najniżej od października 2018

Sesja w Stanach Zjednoczonych zaczęła się od skromnych spadków, gdzie indeks S&P 500 tuż po 15:30 tracił niespełna 0,2%. Bardzo mocno nadal osuwa się jednak polski WIG20, którego wartość spada o 0,75% i porusza się poniżej poziomu 2100 pkt.

Przed końcem sesji liderem spadków nadal pozostaje Orange Polska (-2,7%), a do spółki dołączają Dino Polska (-2,4%) oraz Cyfrowy Polsat (-2,1%)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here