Naga MarketsKurs dolara na 6,20 CNH w 2021 r. - SEB aktulizuje prognozęAprecjacja juana ma większe pole do popisu, niż początkowo oczekiwaliśmy – informuje Eugenia Victorino z SEB. Po konsolidacji USD/CNH w grudniu, postrzegamy gwałtowny ruch kursu juana w pierwszych dniach handlu 2021 r. jako nadrabianie zaległości. Pomimo wzrostu kursu dolara w ostatnich dniach oczekujemy, że USD/CNH zbliży się do 6,20 do końca 2021 roku, w porównaniu do naszej poprzedniej prognozy 6,40.

  • Fundamenty wspierają siłę juana
  • Para walutowa USD/CNH od zeszłorocznego szczytu traci około 10%
  • W drodze do celu wyznaczonego przez SEB, niedźwiedzie mogą jeszcze trafić na ważne wsparcie

Umocnienie juana w 2021 roku

Według SEB, fundamenty wspierają siłę juana. Korekta polityki walutowej w IV kw. 2020 r. otworzyła przestrzeń do wzrostu indeksu RMB ważonego handlem do poziomu 98.

Te artykuły również Cię zainteresują


Indeks Nasdaq tworzy korektęMimo, że główne waluty zyskały w stosunku do dolara w grudniu, USD/CNH umocnił się w przedziale 6,50-6,58. Oznaczało to spadek indeksu RMB w kierunku 94,8. Dlatego uważamy, że gwałtowny wzrost kursu juana w pierwszych dniach handlowych 2021 r. to jedynie nadrabianie zaległości.

Oczekujemy, że Pekin pozostanie tolerancyjny dla jeszcze większej siły waluty. Silniejszy juan jeszcze bardziej zwiększy udział konsumpcji krajowej nad eksportem. Mimo to SEB oczekuje, że decydenci wycofają się z dużych, jednokierunkowych ruchów.
– Chcąc zachęcić do większej liczby dwukierunkowych przepływów na rynku walutowym, organy regulacyjne ostatnio podniosły pułap dla działalności pożyczkowej zagranicznych firm krajowych – uważa SEB.

Ponadto, siłę juana mają nadal wspierać salda zewnętrzne.
– Ożywienie globalnego wzrostu utrzyma odporność popytu na chiński eksport. Doprowadzi to do nadwyżki na rachunku obrotów bieżących w wysokości około 1,4% PKB do końca 2021 r. Tymczasem ostoją będą silne napływy portfeli zagranicznych. Stosunkowo wysoka dynamika wzrostu będzie nadal przyciągać zainteresowanie chińskimi akcjami – wniosku SEB.

SEB jest zdania, że skrywane pozycjonowanie może przyspieszyć spadek USD/CNH. Podczas gdy para ta znajdowała się w trendzie spadkowym od czerwca 2020 r., eksporterzy utrzymali długie pozycje w dolarach, opóźniając konwersję wpływów dolarowych. Gdyby przedsiębiorstwa dokonały konwersji, spowodowałoby to silny wiatr w plecy dla aprecjacji juana, spekuluje SEB.

Kurs USD/CNH powyżej 6,40

Notowania dolara w relacji do juana od szczytu z 2020 roku tracą około 10%. Prognoza SEB zakłada spadek w tym roku do poziomu 6,2-, co daje około 4-procentową przecenę.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Zanim jednak cena będzie w stanie tam dotrzeć, niedźwiedzie będą musiałby najpierw pokonać kluczowy obszar wsparcia w okolicach 6,26. W przypadku korekty, najbliższy kluczowy opór horyzontalny wypada tuż pod poziomem 6,70.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here