Naga MarketsSpółka niespełnionych marzeń wśród inwestorów, którzy za jej pośrednictwem weszli na rynek akcyjny, Tak, to właśnie przez debiuty znanych firm bardzo duża część inwestorów zaczyna realnie inwestować. Biedny ten, kto swoją przygodę zaczynał od JSW.


Czytaj:


Mam wrażenie, że masz węglowy rodzynek zapomniał o spadkach i przymierza się do zmiany trendu na wzrostowy. Przydałoby się. Nie wiem ile czasu musiałoby minąć zanim spółka powróciłaby przynajmniej do połowy wysokości spadków (60 zł) ale już sam fakt, iż coś się dzieje pozytywnego, daje nam nutkę nadziei.

Spółki z branży (Kopex [KPX], Famur [FMF]) w ostatnim czasie pozytywnie nas zaskoczyły dając szansę na zarobek. Nawet Bogdanka [LWB] ubija dno. W przypadku naszego JSW mamy co odrabiać.0410-jsw-tygBez problemów rozpoznajemy decydujący poziom 14 zł – jako barierę między trendami. Ten poziom pasowałby teorii formacji spodek. Formacja spodka jest jedną z najbardziej pewnych formacji odwrócenia trendu, powinna kształtować się kilka miesięcy a w naszym przypadku trwa już około ośmiu. Brakuje jedynie wyższego dołka w stosunku do najniższego /patrz na powyższy screen/ a następnie oczekiwałbym przebicia – to jest idealny scenariusz. Ale życie już nie raz nam pokazało, że idealne warunki są tylko w laboratorium, dlatego też musimy być przygotowani na różne scenariusze.

Do rozbicia formacji spodka możemy posłużyć się dobrze nam znaną strategią “jednej kreski” lub możemy przeanalizować wykres pod kątem swingów.0410-jsw-dTo zadziwiające, że jedna kreska pozwala nam wybrać moment zakupu i sprzedaży. Inwestor, który posłużył się najprostszą metodą w ostatnim czasie mógł zakupić akcje po cenie ok. 11 zł i aktualnie może zastanawiać się nad sprzedażą inkasując ok 13% brutto. Sprzedawać? Ostatnie dwie świeczki znajdują się idealnie na zielonej linii trendu wzrostowego – spadek poniżej będzie dawało sygnał sprzedaży w “strategii jednej kreski”. Analiza swingów (czyli badanie położenia szczytów i dołków względem siebie) pokazuje, że do spadki nawet do poziomów 11,50 nie zmienią lokalnego trendu wzrostowego.

Osobiście, w średnim terminie spodziewam się wzrostów. Dlatego też zakupiłem na razie 1 sztukę kontraktu terminowego na akcje JSW, wraz z rozwojem sytuacji powiększę swoje zaangażowanie do ok 5 szt.


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here