AVA Trade

Akcje JSW

logo jswJSW SA to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego. Jest również  znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. powstała 1 kwietnia 1993 roku. Była jedną z siedmiu powstałych wówczas spółek węglowych. W jej skład weszło wówczas 7 samodzielnie funkcjonujących przedsiębiorstw górniczych, które przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa.

Obecnie JSW S.A. składa się z 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. Wydobywany jest w nich węgiel koksowy i węgiel do celów energetycznych. W skład Grupy JSW wchodzi również Zakład Logistyki Materiałowej. Do ważniejszych spółek powiązanych kapitałowo z JSW S.A. należą: JSW KOKS S.A., Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Spółka Energetyczna “Jastrzębie” S.A., Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o., Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o., Polski Koks S.A. oraz JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o.

Grupa JSW prowadzi swoją działalność na Górnym i Dolnym Śląsku. Spółka prowadzi sprzedaż w Polsce, w Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji, a także w Indiach i Brazylii.

Akcje JSW

ANALIZY JSW

ING Turbo
ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikację Pobierz aplikację