Naga MarketsJSW zyskuje ponad 30%. CD Projekt także kończy sesję na plusiePoniedziałkowa sesja przyniosła wzrostowe odreagowanie ubiegłotygodniowej zniżki. Po lekko wzrostowym otwarciu i dość stabilnym środku sesji, na finiszu notowań ponownie pojawił się bardziej aktywny popyt wypiętrzający w górę wycenę FW20.

Indeksy odreagowują ubiegłotygodniowe zniżki

Na wykresie dziennym kurs odbił z poziomu bardzo bliskiego podstawie 3 miesięcznego kanału bocznego. Układ ostatnich trzech świec przypomina wzrostową formację gwiazdy porannej. Zgodnie z kierunkiem zwrotu kurs powinien teraz dążyć do górnego ograniczenia kanału tj. 1855 pkt. Zwracamy też uwagę na mocny spadek obrotów wskazujący, że przynajmniej za część wczorajszej zwyżki odpowiada cofnięcie się podaży, a nie wzrost popytu. Generalnie mniejsza aktywność była powodowana dniem wolnym w USA. Również na rynku kasowym obroty były dość niskie.

Wśród spółek indeksu bazowego wsparciem dla indeksu był sektor górniczy, ze wskazaniem na silne wzrosty JSW. Ponad 30% zwyżka to prawdopodobnie efekt okazania nowej listy surowców krytycznych dla UE na której został utrzymany węgiel koksujący. Kilka punktów „na plus” dołożył również CDPROJEKT mający obecnie największy udział w indeksie oraz KGHM. Na wykresie 60-min zainicjowane odbicie ma swoje uzasadnienie w piątkowym osiągnięciu ceny docelowej (ok. 1747 pkt.) określonej współczynnikami Fiboancciego z ostatnich korekt wzrostowych. Wejście ponad dołek z ostatniego wtorku otwiera drogę do dalszej zwyżki. Impet bieżącej zwyżki pozostaje jednak dość niski i jest ryzyko jego szybkiego wygaśnięcia.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here