Naga MarketsJSW zyskała 5 procent i pozytywnie wyróżniła się po świetnych wynikach klienta Arcelor MittalW czwartek na rynku zrobiło się ciekawiej. Raportów o wynikach bądź szacunkach za 2Q’21 jest coraz więcej, a obroty na WIG20 skoczyły do nawet 800 mln PLN, przy czym w ostatnich dniach było to między 400 a 600 mln PLN. Z grona dużych spółek wynikami pochwalił się PKN Orlen (powyżej oczekiwań, kurs +1,4%) i Orange (zgodnie z konsensusem, kurs -1,4%).

JSW z dobrym wynikiem, XTB rozczarowało inwestorów słabymi wynikami

Już po sesji rozczarowujące dane przedstawił PGNiG (EBITDA -21% vs konsensus), ale największym dotychczas rozczarowaniem bezapelacyjnie pozostaje XTB, który pokazał w 2Q’21 dużą stratę vs oczekiwane 50 mln PLN zysku netto. Kurs akcji spółki tracił ponad -20% i był najgorszym komponentem mWIG40/WIG. O blisko -13% spadł kurs Mercator, gdzie czwartek był ostatnim dniem żeby zdążyć z zapisami na skup akcji po 500 PLN/akcję. W lipcu ubiegłoroczna gwiazda straciła już ponad -20%, a od początku roku ponad -50% YTD, co jest oczywiście najsłabszym wynikiem w gronie WIG20. Pozytywnie wyróżniała się z kolei Jastrzębska (+5%) po świetnych wynikach klienta Arcelor Mittal. Największy producent stali na świecie pochwalił się wynikami najlepszymi od 2008 roku i podniósł prognozy wzrostu popytu na stal na 2H’21.Również ponad 4% zyskał KGHM przy miedzi tylko +1% i umacniającej się złotówce. W USA sezon wyników już po półmetku, a wg. Bloomberga >90% firm pozytywnie zaskoczyło. Po sesji wyniki pokazał Amazon, który również pozytywnie zaskoczył, ale rozczarowujący guidance sprzedaży na 3Q’21 (106-112 mld USD vs 119 mld USD oczek.) pchnął kurs w handlu posesyjnym 5% niżej. Wcześniej S&P500 zyskał 0,4% i ustanowił kolejny rekord hossy. Pomogły… słabsze od oczekiwań dane makro, które złagodziły obawy o wzrost inflacji. W 2Q’21 amerykański PKB annualizowany wg. wstępnych danych wzrósł o 6,5% SAAR (prognoza +8,5%, poprzednio +6,4%).

Tym samym największa gospodarka świata odrobiła straty spowodowane przez pandemię. Na NYSE debiutował sławny Robinhood, a więc aplikacja do inwestowania na rynkach finansowych. IPO było niespokojne. Kurs akcji tracił nawet -12%. Dziś nastroje na rynkach skutecznie popsuł Amazon. Kontrakty na NASDAQ tracą ponad -1%.

Autor: Krystian Brymora, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania santander | cdprojekt akcje wykres | kurs dolara złoty | akcje cdr | famur akcje prognozy | cena akcji playway | dolar euro |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here