Naga MarketsJSW zyskała 4,5 procent. Indeks mWIG40 wyznaczył kolejne lokalne maksimaWczorajsza sesja na Wall Street należała do udanych, kluczowe indeksy zyskały ok. 0,8%, słabiej wypadły indeksy na Starym Kontynencie, gdzie np. francuski CAC40 przecenił się o 1%, a niemiecki DAX o 0,7%. Dziś rano kontrakty wskazują na neutralne otwarcie rynków. W temacie najnowszych danych makro, wczoraj poznaliśmy odczyt sierpniowej inflacji w Wielkiej Brytanii, który wyniósł 3,2% wobec konsensusu 2,9%.

JSW w doskonałej formie skończyła dzień zyskując 4,5 %

Bank Anglii podobnie, jak Fed czy NBP przypisuje inflacji przejściowy charakter, nie do końca zależny od polityki monetarnej, jednak coraz wyższe odczyty pojawiające się w różnych częściach globu będą rodzić pytania o konieczność zacieśniania polityki banków centralnych.Na krajowym parkiecie w środę przecenił się indeks WIG20 i sWIG80, natomiast indeks mWIG40 wyznaczył kolejne lokalne maksima. Indeks blue chipów najmocniej obciążały wczoraj notowania banków. Na przeciwległym biegunie w indeksie swój rajd kontynuowało JSW (+4,5%), jednak liderem wzrostów został Mercator (+6,5%), który przed dzisiejszą sesją opublikował wyniki, zgodne z wcześniejszymi szacunkami. Wczorajsze odbicie wpisuje się w korektę w trendzie spadkowym, spółka do wczoraj traciła niemal 20%, licząc tylko od początku września, licząc od historycznego szczytu z października 2020 r. Mercator przecenił się już o ok. 80%.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Z pozostałych spółek: 1. Spółki Grupy Orlen podpisały umowę sektorową ws. rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. 2. Strata netto Tauronu w II kw. wyniosła 469 mln zł, zgodnie z wcześniejszymi szacunkami, wobec 134 mln zł straty w analogicznym okresie poprzedniego roku, przychody wzrosły do 5,4 mld zł (+15% r/r). 3. PGE odwróciło odpisy w segmencie Energetyki Odnawialnej, co wpłynęło na zwiększenie zysku netto grupy o ok. 32 mln zł. Grupa szacuje zysk netto w I półroczu na ok. 2,7 mld zł. 4. Znacząco rozczarowały wyniki Śnieżki, konsensus analityków zakładał 30 mln zł zysku netto w II kw., a spółka osiągnęła wynik na poziomie 20 mln zł (-40% r/r).  5. Istotnie wzrosły zyski Forte, spółka w I półroczu miała 62 mln zł zysku netto wobec 26 mln zł straty w ubiegłym roku.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw eurocash | akcje santander | prognoza btc | cdprojekt akcje notowania | kurs livechat | cena akcji kruk | gpw asseco |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here