Naga MarketsJSW znowu przy maksimach trendu. Szybkie odrobienie 20% korekty Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,86%. Akcje drożały o 1,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 57,72 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,14% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 57,60 zł. Od początku listopada akcje spółki zdrożały o niemal 180%.

Szybki powrót pod maksima

Notowania JSW mocno odbiły na skutek problemów w globalnej energetyce i silnego wzrostu cen węgla. Wydaje się, że problemy te szybko się nie skończą i spółki wydobywcze mogą cieszyć się lepszym sentymentem jeszcze przez jakiś czas. Kurs JSW po niemal 20% korekcie szybko powrócić w rejon ostatniego maksimum, co może sugerować, że popyt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w obecnym trendzie.jsw 6.10.2021
Notowania JSW 6.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Czas spłacania zobowiązań

Jastrzębska Spółka Węglowa w pierwszej kolejności zamierza spłacić zobowiązania tym wszystkim, którzy udzielili jej pomocy w okresie pandemii i zapaści rynkowej – chodzi m.in. o zobowiązania wobec Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Po tym okresie przeanalizowana zostanie możliwość odbudowania Funduszu Stabilizacyjnego, poinformował ISBnews prezes JSW Tomasz Cudny.

„Cały czas w spółce obserwujemy sytuację związaną z koniunkturą na węgiel koksujący i koks. Jeśli koniunktura na nasz produkty będzie ciągle tak dobra, to spłata zobowiązań, w tym także tych do PFR, jest oczywista” – powiedział Cudny w rozmowie z ISBnews w kuluarach konferencji „Szkoła Eksploatacji Podziemnej” w Krakowie. „Zakładamy także, że nie pojawią się zdarzenia nadzwyczajne, przykładowo wprowadzenie opłaty za emisję metanu z naszych kopalń to od połowy 2022 roku będziemy mogli pomyśleć o odbudowie naszego JSW Stabilizacyjnego FIZ. Technicznie nad tym popracują specjaliści w spółce, którzy, przy mojej akceptacji, przygotują rozwiązanie” – dodał prezes.

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here