Naga MarketsJSW zawarła umowę z wierzycielami, warunkującą wypłatę środków z PFRJastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła umowę międzywierzycielską z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) oraz wierzycielami JSW będącymi stronami umowy z 9 kwietnia 2019 r., podała spółka. Umowa umożliwia PFR wypłatę na rzecz JSW 1 mld zł pożyczki płynnościowej. “Podpisana umowa jest spełnieniem głównego warunku zawieszającego, uprawniającego do wypłaty przez PFR pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł udzielonej spółce, na podstawie umowy zawartej w dniu 9 grudnia 2020 roku” – czytamy w komunikacie.

Umowa umożliwia PFR wypłatę na rzecz JSW 1 mld zł pożyczki płynnościowej

Podpisanie umowy stanowi również spełnienie głównego warunku zawieszającego wypłatę środków z pożyczki preferencyjnej w kwocie 173,6 mln zł przyznanej 15 grudnia br.

Te artykuły również Cię zainteresują
W połowie lipca JSW podała, że wystąpiła z wnioskiem o pozyskanie finansowania w ramach tarczy antykryzysowej w maksymalnej kwocie 1,75 mld zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla Koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here