Naga MarketsJSW zamierza skupić się na produkcji węgla koksowegoPiątkowa sesja charakteryzuje się sporą zmiennością na walorach JSW. Akcje w pierwszych godzinach handlu przełamały wsparcie na poziomie 24 zł., a kurs spadł nawet do poziomu 22,56 zł. W południe, spółka poinformowała, iż docelowo chce produkować wyłącznie węgiel koksowy. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku, udział węgla koksowego w strukturze produkcji JSW wynosił około 79%, Pozostałe 21% stanowił węgiel energetyczny.

  • JSW zamierza produkować wyłącznie węgiel koksowy.
  • W 2021 roku, jego udział w produkcji ma wynieść ponad 85%, wobec 79% w pierwszym półroczu 2020 roku.
  • Akcje JSW tanieją w piątek. Kurs odbił od wsparcia 22,5 zł i obecnie utrzymuje się powyżej 24 zł (-2,3%).

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Udział węgla koksowego w łącznej produkcji JSW ma przekroczyć 85% w przyszłym roku

Na początku bieżącego roku, w lutym, podczas gdy rada nadzorcza JSW zatwierdziła zaktualizowaną strategię spółki, przedstawiciele JSW informowali, że w 2021 roku udział węgla koksowego w strukturze produkcji ma wzrosnąć do ponad 85% wobec 71% odnotowanych w roku 2019, natomiast w perspektywie roku 2030 udział węgla energetycznego ma zmaleć do zaledwie 12%.

Obecnie celem spółki jest opracowanie modelu umożliwiającego docelowo produkcję wyłącznie węgla koksowego. Tę informację przedstawiciele JSW przekazali przy okazji czwartkowej wizyty w firmie wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia.

Jastrzębska Spółka Węglowa podała w komunikacie:

“Prezes JSW Włodzimierz Hereźniak poinformował wiceministra o powołaniu w spółce zespołu roboczego, który zajmuje się wypracowaniem modelu jej funkcjonowania, dzięki któremu JSW będzie zmierzać do tego, aby w stu procentach skoncentrować się na produkcji węgla koksowego”.

Największemu producentami węgla energetycznego w JSW są kopalnie Knurów-Szczygłowice i Budryk, choć w mniejszym stopniu wydobywają go także pozostałe kopalnie, wyspecjalizowane w węglu koksowym.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Walory JSW odbijają od oporu, kurs ponownie przekroczył 24 zł.

Podczas pierwszych godzin piątkowej sesji walory JSW zanurkowały w okolice dołka, który zatrzymał spadki w 2. połowie września. Okolice 22,5 zł. okazały się kolejny raz skutecznym wsparciem, a kurs akcji odbił i ponownie wrócił powyżej poprzedniego wsparcia, tzn. poziomu 24 zł.

Walory JSW po bardzo dynamicznych wzrostach zapoczątkowanych na początku września przebuwają obecnie w trendzie bocznym, którego dolne ograniczenie przebiega na opisanym wyżej poziomie 22,5 zł., natomiast górnym ograniczeniem są okolice 27 zł. Skuteczna obrona poziomu wsparcia może w niedalekiej przyszłości zaprowadzić walory w okolice oporu, który jest wyznaczony przez poziom opisanych powyżej 27 zł.

Notowania JSW z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W piątek przed godziną 15, akcje JSW tracą 1,5%, a kurs jest na poziomie 24,35 zł. Obrót na akcjach spółki przekroczył już 34 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here