Naga MarketsJastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że nie będzie mieć zapasu węgla koksującego i koksu na koniec 2020 r., poinformowali członkowie zarządu.

JSW powoli zaczyna podsumowanie końcówki roku

“Zakładamy, że na koniec roku nie powinniśmy mieć zapasu węgla koksującego, bo koks bardzo dobrze się sprzedaje” – powiedział wiceprezes Artur Dyczko podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Nie zakładamy, żebyśmy mieli jakąkolwiek ilość [zapasu] koksu na koniec IV kw., poza ilościami, które będą w portach czekać na transport” – wskazał prezes Włodzimierz Hereźniak.

Na koniec III kw. br. zapas węgla metalurgicznego (koksowego) w JSW wynosił 1 301,1 tys. ton (+152,1% r/r), zapas węgla energetycznego wynosił 1 119,2 tys. ton (+4,8%), zapas koksu sięgał 200,1 tys. ton (-47% r/r)

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla Koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here