Naga MarketsJSW zakłada odbudowę Funduszu Stabilizacyjnego w perspektywie długoterminowejJastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada odbudowę Funduszu Stabilizacyjnego w perspektywie długoterminowej, poinformowało ISBnews biuro prasowe spółki.

InvestCuffs

JSW zakłada odbudowę Funduszu Stabilizacyjnego

“Obecnie, w perspektywie krótkoterminowej i przy obecnych poziomach cen węgla, posiadamy ograniczone możliwości odbudowania tego Funduszu. Niemniej jednak w perspektywie długoterminowej celem strategicznym pozostanie jego odbudowa, by Fundusz ten stanowił dla JSW formę poduszki bezpieczeństwa, pozwalającej zachować płynność finansową w okresie dekoniunktury” – napisało biuro prasowe w odpowiedzi na pytania ISBnews.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wysokość aktywów netto Funduszu Stabilizacyjnego na dzień 31 grudnia 2020 roku wyniosła 490,7 mln zł.

JSW zdecydowała o utworzeniu JSW Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego w 2017 r. Jego celem miało być wsparcie stabilizacyjne bieżącej płynności spółki oraz ograniczenie wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej grupy kapitałowej JSW.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Autor: Kamila WajszczukConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here