Naga Markets

JSW z problemami pod oporem 39 zł Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,56%. Akcje drożały o 0,93 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 37,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,06% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,29 zł.

Słaby miesiąc

Notowania JSW zaliczyły niewielką korektę na początku miesiąca. Generalnie jednak październik wypada słabo. Od początku miesiąca popyt nie jest w stanie sforsować oporu w rejonie 39 zł. Wydaje się, że im dłużej tak się dzieje tym wzrasta ryzyko powrotu do spadków, tym bardziej, że sentyment wokół spółek energetycznych nie jest ostatnio najlepszy.

jsw 21.10.2022
Notowania JSW 21.10.2022

1,5 mld zł na fundusz

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) udzieliła zgody na zasilenie JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego w ramach subportfela płynnościowego i płynnościowo-inwestycyjnego środkami do kwoty 1,5 mld mld zł, podała spółka. “Jednocześnie spółka informuje, że zasilenie Funduszu planowane jest w październiku 2022 roku” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułEurocash z próbą wybronienia poziomu 11 zł
Następny artykułPolski parkiet odrabia straty. Na Wall Street królują spadki
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.