Naga MarketsJSW w kierunku bankructwa? Marcin Tuszkiewicz analizuje akcje spółek WIG20Czy to droga do upadku JSW, czy może reakcja rynku jest przesadzona? Dlaczego JSW sięga po środki zgromadzone we własnym FIZ, które miały być na czarną godzinę? Czyżby taka nastała? Na pytanie to w najnowszym przeglądzie rynku akcji odpowiada Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com. W materiale przygląda się również innym podmiotom notowanym w ramach indeksu WIG20, w tym KGHM oraz CCC.


Akcje JSW w dół. Zarząd chce umorzyć jednostki FiZ warte 700 mln zł

W swojej poprzedniej analizie JSW, Marcin Tuszkiewicz podkreślał, że inwestycje spółki są duże, a także poddawał w wątpliwość utrzymanie funduszu stabilizacyjnego, Teraz Zarząd poinformował, że chce umorzyć jednostki FiZ o wartości około 700 mln zł. Czy to oznacza, że spółka przesadziła z inwestycjami i musi sięgać po środki na “czarną godzinę”?

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. poinformował, że „podjął uchwałę w sprawie umorzenie Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego („FIZ”) serii A w kwocie 400 mln PLN i serii B w kwocie 300 mln PLN. Przewidywany wpływ środków z tytułu umorzenia Certyfikatów FIZ wynosi 300 mln PLN w lutym 2020 roku oraz 400 mln PLN w kwietniu 2020 roku. Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością Spółki jak i na realizację działalności inwestycyjnej” – napisano w komunikacie.

Temat jest bardzo interesujący, ponieważ może przynieść skrajne dwa rozwiązania. Najpierw pozytywny scenariusz: Zarząd spółki wie co robi i podjęcie środków teraz, w okresie dekoniunktury, pozwoli jej na poczynienie niezbędnych inwestycji i zbudowanie bazy pod silny wzrost w okresie poprawy koniunktury – zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Niestety drugi scenariusz jest skrajnie negatywny – spółka sięga po ostatnie rezerwy i robi to bez konkretnego planu, inwestując w nierentowne pomysły, co prowadzi do bankructwa.

Analiza techniczna WIG20 – co z akcjami KGHM i CCC?

W drugiej części przeglądu, Tuszkiewicz prezentuje analizę techniczną indeksu WIG20, który wygląda bardzo interesująco, zwłaszcza KGHM, który może niedługo wybić nowy lokalny szczyt. CCC tanieje o blisko 10% po wstępnych wynikach i atakuje okrągłe 100 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here