Naga MarketsJSW z próbą powrotu do trendu wzrostowego Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas ostatniej sesji przed Świętami o około 2,50%. Akcje drożały o 0,63 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 25,98 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego 1,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy przeciętnych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 25,80 zł. W listopadzie akcje spółki zdrożały o niemal 85%.

Szybki powrót pod opór?

Kurs JSW wzrósł w listopadzie o niemal 66%, kontynuując wzrosty w pierwszej połowie grudnia. Cena zdołała dotrzeć do głównego oporu, który współtworzy bardzo szeroki ruch boczny w drugiej połowie kończącego się roku. Na tle historycznych, wycena nadal jednak jest dość niska. Przed Świętami, podobnie jak na szerokim rynku, doszło do korekty. 3 ostatnie sesje przed przerwą świąteczną, pokazały że cena zaczyna odbijać. Daje to nadzieje na udany początek nowego roku i szybki atak na opór przy 28,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
jsw 28.12.2020
Notowania JSW 28.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Umowa z PFR

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła umowę międzywierzycielską z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) oraz wierzycielami JSW będącymi stronami umowy z 9 kwietnia 2019 r., podała spółka. Umowa umożliwia PFR wypłatę na rzecz JSW 1 mld zł pożyczki płynnościowej.

“Podpisana umowa jest spełnieniem głównego warunku zawieszającego, uprawniającego do wypłaty przez PFR pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł udzielonej spółce, na podstawie umowy zawartej w dniu 9 grudnia 2020 roku” – czytamy w komunikacie. Podpisanie umowy stanowi również spełnienie głównego warunku zawieszającego wypłatę środków z pożyczki preferencyjnej w kwocie 173,6 mln zł przyznanej 15 grudnia br. W połowie lipca JSW podała, że wystąpiła z wnioskiem o pozyskanie finansowania w ramach tarczy antykryzysowej w maksymalnej kwocie 1,75 mld zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here