Naga MarketsJSW z ponad 20% niższym od prognoz rynkowych wynikiem EBITDACzwartkowa sesja na krajowym rynku przyniosła zwyżki głównych indeksów. Pozytywne nastroje zdecydowanie wspierał dobry sentyment na giełdach zagranicznych, które notowały odwrót po wcześniejszym spadku. Technicznie sytuacja dla indeksu WIG nie jest jednak zupełnie komfortowa.

JSW przedstawił swoje wyniki finansowe za I kw. Czwartkowa sesja przyniosła zwyżki głównych indeksów

Z jednej strony nie wypełniły się negatywne przesłanki obecnej po środowej sesji gwiazdy wieczornej, jednak wczorajsza świeca wisielca nadal podtrzymuje „stan zagrożenia”. Na wskaźniku RSI są aktywne negatywne dywergencje. Względem segmentów spółek w dobrej formie wciąż pozostają małe i średnie spółki. Indeks sWIG80 od początku roku urósł o 27%, mWIG40 o 17%, w porównaniu do szerokiego WIG z wynikiem +11%. Ale też ten segment jest mniej zależny od globalnego przepływu kapitału, a bardziej zasilany krajowymi oszczędnościami, również pośrednio poprzez fundusze inwestycyjne.

Te artykuły również Cię zainteresują
W odniesieniu do bieżących komunikatów zwracamy na popołudniowy raport JSW z wynikami finansowymi za I kw. Spółka wykazała przychody zbliżone zarówno względem prognoz rynkowych jak i poziomu ubiegłorocznego. Natomiast wynik EBITDA jest ponad 20% niższy od prognoz rynkowych oraz strata netto jest zaraportowana na głębszym poziomie w porównaniu do prognoz (-187 mln zł straty vs -129 mln zł prognoz). To może zaważyć na spadkowej reakcji względem rynkowej wyceny akcji. Jednakże na uwagę zasługują, i to może mitygować początkowo negatywny obraz, wysoce dodatnie przepływy operacyjne, które wynoszą 251 mln zł.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na szacunkowe odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek. Wstępne prognozy zakładają odczyty wskaźników blisko poprzednich wartości, na uwagę zasługuje PMI dla sektora usług Niemiec, który wg. prognoz ma wejść ponad barierę 50 pkt.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wirtualna polska kurs | kurs famur | kghm akcje | bitcoin kurs | euro/usd | rubel kurs | kurs polskiego złotego |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here