Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 6,52%. Akcje taniały o 1,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 19,04 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 3,27% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,20 zł. W sumie od początku ubiegłego roku akcje spółki staniały o ponad 60%.


Kurs JSW z powrotem w konsolidacji

Spółka notuje serię spadkowych sesji w drugiej połowie stycznia. Mimo, że ruch ten nie jest zbyt gwałtowny to jednak doprowadza do niemal pełnego wymazania wcześniejszej zwyżki. Na wykresie widać, że cena wróciła do wnętrza trwającej od kilku miesięcy konsolidacji, a nawet zbliża się do jej dolnych rejonów. Szkoda więc niewykorzystanej okazji na wybicie górą. Wydaje się, że ruch wybijający załamał się po tym jak spółka poinformowała o uruchomieniu środków z funduszu rezerwowego. Część z nich zostanie przeznaczona na wynagrodzenia pracowników, aczkolwiek spora część o wesprze już przeprowadzane liczne inwestycje. Rynek mógł odczytać to jako sygnał, że ze spółką nie jest najlepiej. Od tego czasu kurs cały czas spada. Najbliższa okazja na odbicie pojawi się przy dolnej granicy konsolidacji ale ewentualne opuszczenie jej dołek może wiązać się z konsekwencjami w postaci powrotu do szerszego trendu spadkowego.

jsw 28.01.2020
Notowania JSW 28.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Obniżona rekomendacja

Przed kilkoma dniami szerszej publiczności ujawniono najnowszą rekomendację BM mBanku datowaną na 20 stycznia. W raporcie analitycy obniżyli rekomendację dla JSW do “trzymaj” z “kupuj”, a cenę docelową jednej akcji do 23,32 zł z 28,04 zł. “Według naszych szacunków gotówka netto na koniec 2019 roku spadnie do 1,3 mld zł (11 zł/akcja) z zakładanych wcześniej 1,9 mld zł. Obniżamy nasze prognozy na lata 2019-20 o słabsze założenia odnośnie produkcji i udziału węgla koksującego w urobku oraz wyższe zapasy” – podano w raporcie. BM mBanku szacuje, że w 2019 roku skorygowana EBITDA grupy wyniosła 1,76 mld zł, a w tym roku spadnie do ok. 726 mln zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here