Naga MarketsjswAnalitycy Trigon DM, w raporcie z 8 października rekomendują “sprzedaj” dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej z ceną docelową 14,2 zł.

“Dziś mamy do czynienia z ograniczaniem zdolności produkcyjnych w Europie na skutek słabego popytu w automotive oraz rosnących kosztów związanych z CO2, które skłoniły producentów do refleksji dotyczącej technologii produkcji stali. O rozpoczęciu technologicznej zmiany i odejściu od węgla koksującego mówią już najwięksi producenci stali w UE: ArcelorMittal, Voestalipine, ThyssenKrupp, Salzgiter, SSAB, a retoryka ta będzie się nasilać w kolejnych kwartałach” – napisano w raporcie.

“Na chwilę obecną nie widzimy możliwości dostosowania OPEX i CAPEX spółki do tej strukturalnej zmiany i w konsekwencji jej wartość dla akcjonariuszy mniejszościowych może zbiegać do zera” – dodano.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Po kilku dniach korekty, wczoraj doszło do mocniejszej reakcji podaży. Pojawiła się formacja objęci bessy zwiastująca powrót do spadków. Wydaje się, że jest to realny scenariusz, gdyż sentyment do spółki jest negatywnym a kilka dni wzrostów może oznaczać chęć zrealizowania chwilowych zysków.

jsw

Czytaj także: Vivid Games z bogatymi planami wydawniczymi. Akcje w górę o 10%tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here