Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,14%. Akcje taniały o 0,59 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 18,12 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,82% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 18,20 zł. W sumie od początku ubiegłego roku akcje spółki staniały o około 70%.


Kurs JSW broni konsolidacji

Notowania spółki podlegają sporym wahaniom i emocjom o początku bieżącego roku. Najpierw wydawało się, że dochodzi do wybicia górą z trwającej od kilku miesięcy konsolidacji. Co istotne, w czasie tego ruchu bocznego obserwowaliśmy naprawdę solidne obroty, każące przypuszczać, że jest to swego rodzaju faza akumulacji po tym jak spółka miała już za sobą ogromną przecenę. Ruch wybijający załamał się po tym jak spółka poinformowała o uruchomieniu środków z funduszu rezerwowego. Część z nich zostanie przeznaczona na wynagrodzenia pracowników, aczkolwiek spora część o wesprze już przeprowadzane liczne inwestycje. Rynek mógł odczytać to jako sygnał, że ze spółką nie jest najlepiej. Cena szybko wróciła w dolne rejony konsolidacji. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, może mieć to konsekwencje w postaci dalszych spadków, a niżej są już tylko historyczne minima w rejonie 9 zł.

jsw 11.02.2020
Notowania JSW 11.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

JSW z nowymi koncesjami na wydobycie węgla

Przed kilkoma dniami spółka poinformowała o tym, że kopalnie, którym kończyły się koncesje na wydobycie węgla uzyskały ich przedłużenie na kolejne lata, najdalej do końca 2051 roku. Zmiany wymaga jeszcze termin kończącej się za 5 lat koncesji dla złoża Borynia. Spółka otrzymała także nowe koncesje na kopalnie Pniówek, Szczygłowice, Jas-Mos 1 oraz Bzie-Dębina 1 Zachód. “Zmiany terminu obowiązywania koncesji wymaga jeszcze złoże Borynia, gdzie termin jej ważności upływa z końcem 2025 r. W najbliższych latach JSW wystąpi z wnioskiem o wydłużenie terminu obowiązywania tej koncesji co najmniej do roku 2042” – podano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here