Naga Marketsjsw ccKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,53%. Akcje drożały o 1,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 49,51 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 1,14% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 48,70 zł. Od końca sierpnia spółka zyskała 85%.

Na wsparciu

Notowania JSW mają za sobą blisko 25% korektę, co jest sporą wartością w ostatnich miesiącach. Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami, widać że kurs dotarł właśnie w okolice lokalnego wsparcia przy 47,40 zł. Jest to strefa oparta o poprzedni dołek z końca września. Wydaje się, że po takiej skali przeceny, rynek powinien faworyzować kupujących, przynajmniej jeżeli chodzi o krótkoterminowe odbicie.jsw 4.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejny odpis

Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała o utworzeniu dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel w wysokości 52,2 mln zł, podała spółka. “Zgodnie z postanowieniami MSR 36 Utrata wartości aktywów została przeprowadzona analiza przesłanek, w wyniku której oceniono, że nie występują nowe przesłanki, które wskazywałyby na możliwość utraty wartości aktywów w segmencie węgiel.

Jednocześnie z uwagi na ujemną wartość odzyskiwalną powstałego z dniem 01.01.2020 roku ośrodka generującego środki pieniężne, tj. Kopalni Węgla Kamiennego ‘Jastrzębie-Bzie’ (CGU) i ujęty w poprzednich okresach odpis aktualizujący aktywa CGU oraz wzrost aktywów CGU na dzień 30.09.2021 roku, zaszła konieczność utworzenia dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel” – czytamy w komunikacieObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here