Naga MarketsJSW z dobrymi wynikami po zakończeniu piątkowej sesjiZamkniecie tygodnia przebiegało pod wpływem wyraźnie spadkowych nastrojów. W grupie spółek indeksu bazowego większość podmiotów zniżkowała, sektorowo najsilniejszy negatywny wpływ na indeks wywarły banki, sektor paliwowy i w pojedynkę KGHM. Informacja o drugim pozwie zbiorowym w USA obciążyła akcje CDPROJEKT.

JSW z dobrymi wynikami, ale bez większego wpływu na swój indeks

Z kolei ponawiane przez prezesa NBP wypowiedzi o możliwości wprowadzenia ujemnych stóp obciążają sentyment do sektora bankowego. Dobre zachowanie odnotowały akcje JSW, jednak ich wpływ na indeks jest niewielki.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min kurs FW20 pozostaje w krótkoterminowej, spadkowej tendencji będącej korektą w ramach szerszego trendu wzrostowego. Bieżące notowania testują obszar zniesienia 50% przy wartości 1976 pkt. Kolejna bariera 61,8% to 1947 pkt. Rosnące wartości ADX w tym interwale informują o nabieraniu sił dla bieżącego spadku. Na wykresie dziennym piątkowe zejście poniżej wcześniejszego, grudniowego szczytu załamuje wzrostową strukturę falową. Uwagę zwracają wyraźnie negatywne dywergencje na podstawowych wskaźnikach AT.

Na giełdach zagranicznych piątkowa sesja przyniosła osłabienie głównych indeksów, zwłaszcza zachodnioeuropejskich. Słabsze odczyty o sprzedaży detalicznej w USA wpłynęły na pogorszenie sentymentu. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację krajowych danych o inflacji bazowej.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here