Naga MarketsjswNa łamach programu „Tymczasem na GPW…” w Comparic24.TV Adam Rak poinformował, iż zysk netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w drugim kwartale 2019 roku 133,3 mln zł wobec 324,1 mln zł rok wcześniej. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawdź bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.


Akcje JSW otwierają się w piątek luką w górę

Oczekiwania analityków co do wyniku netto wahały się w przedziale od 76,6 mln zł do 135,5 mln zł zysku. Z kolei mediana prognoz wynosiła 114 mln zł. Natomiast zysk operacyjny grupy wyniósł 188,2 mln zł wobec 446 mln zł rok wcześniej. Konsensus zakładał zysk EBIT na poziomie 146,1 mln zł.

Oczekiwania analityków były nieco niższe niż opublikowane wyniki. Akcje JSW otwierają się luką wzrostową o około 2,2% na plusie. Mimo wszystko utrzymujemy się w wyraźnym trendzie spadkowym, 33,28 zł kosztują akcje w tym momencie. Na wykresie tygodniowym widać jak nisko znajdują się notowania. Można uznać, że spadki są korektą impulsu wzrostowego rozpoczętego jeszcze w 2016 roku – oznajmił Adam Rak.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKluczowe informacje z rynków: Oczekiwanie na Powella i Brexit
Następny artykułEURUSD – wybicie dołem z konsolidacji otwiera drogę dalszym spadkom
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here